Společnost
06/12/2022 Petr Sobol

Zažijte vánoční zoo. Chystá se živý betlém, koledy i zdobení

V ostravské zoologické zahradě se budou zpívat koledy u živého betléma, zdobit medové perníčky, vyrábět svíčky nebo jedlé ozdoby pro volně žijící ptáky.

Tradiční předvánoční akce v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se uskuteční v sobotu 10. prosince. Program začne v 10 hodin zpíváním u živého betléma s Hitrádiem Orion. Betlém najdou návštěvníci v blízkosti expozice Na statku. Děti se mohou těšit na živá zvířata a na malou nadílku. Pro zahřátí se bude podávat teplý vánoční nealkoholický punč. Vítáni jsou rovněž návštěvníci, kteří přijdou v „betlémském“ kostýmu.

Program bude pokračovat ve výukovém centru, kde se mezi 11. a 13. hodinou uskuteční vánoční aktivity s vůní medu připravené ve spolupráci se členy Včelařského spolku Moravy a Slezska. Děti si zde budou moci nazdobit medové perníčky nebo vyrobit svíčku ze včelího vosku. K dispozici bude i materiál na výrobu jedlých ozdob pro volně žijící zvířata, které následně pracovníci zoo rozvěsí na vybrané stromečky a krmítka.

Není tedy nutné připravovat tyto ptačí ozdoby předem. Kdo si přesto chce přinést vlastní výtvory, doporučujeme korálky z jeřabin či šípků, vhodná je i lojová koule, ovšem bez plastové síťky, či kelímek s lojem a olejnatými semeny. Na ozdobách si v zimním období pochutnají hlavně volně žijící ptáci, kteří se v areálu zoo běžně vyskytují, jako například sýkory, brhlíci, kosi či strakapoudi," uvedla mluvčí zoo Šárka Nováková.

V tento den můžete také zavítat i do tropů – ať už návštěvou některého z tropických pavilonů, nebo se komentované prohlídky pěstebních skleníků. Prohlídky se konají v 11 a 14 hodin. Nově je možné nahlédnout také do zázemí nového foliového skleníku určeného pro zazimování mobilní teplomilné zeleně a bonsají. Prohlídky jsou v ceně vstupného do zoo, ale kvůli omezené kapacitě je třeba se na ně předem přihlásit.

Víkendové prohlídky skleníků budou probíhat do 18. prosince. O vánočních prázdninách se pak zájemci mohou těšit na speciální vánoční prohlídky skleníků ve dnech 27., 28. a 29. prosince vždy v 11 hodin.

Zoo Ostrava je otevřena každý den v roce, v prosinci od 9 do 16 hodin, pokladny a pavilony se zavírají v 15 hodin.

Sdílejte článek