Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Společnost

Zdrogovaný řidič ujížděl Ostravou, stříleli po něm policisté, zastavila jej až havárie

​Řidič vozu značky Honda se snažil v Ostravě ujet policistům, nebezpečnou, agresivní jízdou měl ohrožovat další účastníky silničního provozu.

"K bližší charakteristice protiprávního jednání lze doplnit, že řidič měl opakovaně projet na červenou, při jízdě rovněž vypnout světlomety, vjet na chodník, přičemž na zastávce stojící žena zřejmě musela uskočit. Řidič měl vjíždět do protisměru, jet nepřiměřenou rychlostí," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Dále se měl podezřelý pokusit najet i na stojícího policistu, který musel uskočit. Policista užil donucovacího prostředku (střelné zbraně) řidič však ujížděl dále a pokračoval dál, po několika manévrech narazil do sloupku dopravního značení a vůz zastavil.

"Z automobilu se snažil utéci, stejně jako 27letý spolujezdec, načež byli oba zadrženi policisty," uvedla mluvčí.

Ke skutku došlo 28. ledna před 21.30 hodinou v Ostravě, automobil ujížděl z ulice Rudné, přes Mariánskohorskou, Novinářskou, Korunní atd..

Policisté zjistili, že vůz je evidován jako odcizený. Orientační zkouška k přítomnosti drog byla u 33letého řidiče pozitivní na amphetamin/methamphetamin. Muž dále figuroval v celostátním systému pátrání. Soud muži uložil zákaz řízení motorových vozidel do května roku 2020.

K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky, obecné ohrožení i násilí proti úřední osobě.

"Aktuálně pokračujeme v úkonech trestního řízení a zjišťujeme další okolnosti skutku," dodala mluvčí.