Nejnovější zprávy: Autotest: Renault Arkana Bohumín nabídne lidem pozemky v centru města. Budou sloužit pro rodinné bydlení

Společnost

Ženu v Orlové srazilo auto, do nemocnice ji transportoval vrtulník

​Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes v sobotu 9. října odpoledne u vážné dopravní nehody na Karvinsku.

Ilustrační foto: ZZS MSK

Krátce před šestnáctou hodinou byl krajskému operačnímu středisku prostřednictvím tísňové linky ohlášen střet osobního automobilu s chodcem v Orlové. Na pomoc vyjely pozemní týmy a vzlétl vrtulník.

"Posádka rychlé zdravotnické pomoci, která se nacházela shodou okolností nedaleko místa události, byla u zraněné během tří minut od převzetí výzvy k zásahu," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Šestašedesátiletá žena zůstala po střetu a pádu na obrubník v bezvědomí a nalézala se v přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil poranění hlavy, horní a dolní končetiny, vyslovil podezření na poranění páteře a pánve.

Posádky zajistily žilní vstup a zahájily podávání léků, lékař provedl intubaci dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci.

"Po zafixování do vakuové matrace si letečtí záchranáři převzali pacientku na palubu vrtulníku a transportovali ji do ostravské fakultní nemocnice, kde byla předána do péče týmu urgentního příjmu," dodal Humpl.