Sport
29/05/2018 Tomáš Svoboda

Zlatá tretra v éře po Boltovi, sprinterskou hvězdou bude Gatlin

57. ročník atletického mítinku Zlatá tretra se blíží. Organizátoři potvrdili, že 13. června bude na ostravském Městském stadionu závodit také americký mistr světa na stovce Justin Gatlin.

"Pro tento rok mám svůj plán a jeho součástí je nabídnout skvělým divákům v Ostravě velkou show," vzkázal ostravským sportovním fanouškům Gatlin, který se drží ve světové špičce navzdory tomu, že je mu už 36 let.

Podle manažera mítinku Alfonze Jucka by měl v současné formě zaběhnout stovku pod deset vteřin. Americký šampion, který se v Ostravě objeví potřetí v kariéře, to ale nebude mít jednoduché.

Ve startovní listině totiž figurují další čtyři sprinteři s časem pod deset vteřin. Je to Jihoafričan Akani Simbine, Francouz Christophe Lemaitre, rekordman Pobřeží Slonoviny Ben Youssouf Meite a Brit Adam Gemili.

Diváci, kteří byli v minulých letech zvyklí v Ostravě vídat fenomenálního Usaina Bolta, dále v akci uvidí výškaře Barshima, dálkaře Manyongu, diskaře Gudziuse a Hartinga, oštěpařský velesouboj Česka se zbytkem světa, sprinterku Schippersovou, Genzebe Dibabovou a další medailisty ze světových šampionátů a olympijských her.

Na startu se objeví celkem 11 mistrů světa. Z českých atletů to bude mimo jiné letošní halový šampion Pavel Maslák, který vyzve své soupeře v běhu na 400 metrů.

Sdílejte článek