Nejnovější zprávy: Obrazem: Ve Starých Hamrech soutěžili dřevorubci i kuchtíci gulášů Pět zraněných při vážné nehodě. Řidič bezohledně předjížděl

Společnost

Amatéři, pozor! Europe Direct Ostrava vyhlašuje fotosoutěž Tváře Evropy

​Tváře Evropy, tak se jmenuje fotografická soutěž, která začíná v první prázdninový den. Mohou se jí zúčastnit všichni nadšení fotoamatéři, kteří rádi zachycují život a krásu kolem sebe. A to až do posledního zářijového dne.

Foto: se souhlasem Europe Direct Ostrava

Soutěž Tváře Evropy vyhlašuje ostravské kontaktní centrum Europe Direct, které sídlí na adrese ostravského Centra PANT. Účastníci soutěže by se měli na svých cestách po Evropě, ale také po Moravskoslezském kraji či České republice, soustředit na tři témata ve třech kategoriích, která pracovníci Europe Direct Ostrava vybrali.

Soutěžící by měli svými fotoaparáty fotit lidi, krajinu nebo kulturu. Jeden soutěžící smí do soutěže zaslat pouze jednu fotografii do každé z těchto tří kategorií, maximálně tedy tři fotografie. V podmínkách soutěže stojí, že soutěže Tváře Evropy se mohou zúčastnit pouze amatérští fotografové, kteří dosáhli patnácti let a mají trvalé bydliště v České republice.

Foťte kolem sebe. Osobnosti, přírodu, festivaly

„Léto je čas dovolených, relaxace a cestování. Hodně lidí odjede na chalupy, ale bude také cestovat po kraji, po Česku nebo zahraničí. Tak nás napadlo vyzvat lidi z našeho kraje, aby na svých cestách nebo jen kolem sebe v létě fotili,“ říká vedoucí manažer Europe Direct Ostrava Marcel Mahdal.

Ve vyhlášených kategoriích by se podle něho měla najít většina fotoamatérů.„Všichni, kdo například fotí přírodu, krajinu, hory, zvířata či třeba moře. Kategorie lidé zahrnuje zase fotografie jako rodinná fota, nebo snímky lidí, které člověk třeba jen náhodně potká na cestách. Nebo osobnosti.

„Ale nemusejí to být vůbec známé tváře. Mohou to být i lidé, kteří jen něčím fotoamatéra zaujmou. A co se týče kultury, tam se dá zahrnout třeba folklór, historie, tradice, svátky či hudební festivaly. Prostě cokoliv, co je spojeno s lidskou kulturou,“ vysvětluje Marcel Mahdal z Europe Direct Ostrava.

Vítěze vyberou profesionální fotografové

On a jeho kolegové z ostravského informačního centra Europe Direct se inspirovali u svých kolegů pro Pardubický a Hradecký kraj. „Tam už bude letos několikátý ročník. Mě koncept soutěže zaujal, nakonec jsme vyhlásili vlastní kategorie,“ dodává.

O vítězích všech tří tematických kategorií rozhodne odborná porota složená z profesionálních fotografů a to od 3. do 14. října. Organizátoři také vyhlásí jednu speciální cenu veřejnosti, o jejímž výherci rozhodne nejvyšší počet udělených To se mi líbí na facebookovém profilu soutěže, který nese název @fototvareevropy. Na tomto profilu si také budou moci čtenáři prohlížet album se všemi zaslanými fotografiemi.

Marcel Mahdal prozradil, že vítězové prvních tří vyhlášených míst v každé kategorii získají hodnotné věcné ceny. „Počítáme také s výstavou nejlepších fotografií, místo a termín ještě oznámíme,“ řekl Marcel Mahdal. Dodal, že výherce soutěže organizátoři kontaktují a zveřejní na webových stránkách www.europe-direct.cz.

Fotky musí být popsané a mít velikost nejméně 2 megapixely

Organizátoři budou přijímat do soutěže pouze fotografie v digitální podobě ve formátu JPG s rozlišením minimálně dva megapixely (2 Mpx). Soutěžící je mají zasílat na e-mailovou adresu: ostrava@europe-direct.cz, případně přes internetové datové úložiště wetransfer.com, www.uschovna.cz, www.leteckaposta.cz či jiné.

Soutěžící budou do soutěže Tváře Evropy zařazeni, pokud zaslanou fotografii doplní jejím názvem, místem jejího pořízení a vyznačením zvolené kategorie. Měli by svou fotografii doplnit informacemi k ní a uvedením pravdivých osobních údajů, tedy jménem, příjmením, kontaktní adresou a e-mailovým a telefonickým kontaktem.