Společnost
23/12/2016 Jaroslav Baďura

Chci na Vánoce do vězení, je mi zima a mám hlad, řekl policistům nenapravitelný zloděj

Vánoční svátky stráví ve vězení devětadvacetiletý muž, který podle všeho kradl hlavně proto, aby se dostal na svátky do vězení, protože venku mu byla zima a měl hlad.

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 29letého muže pro trestný čin krádeže. Muž je podezřelý, že opakovaně odcizil v různých prodejnách zboží a bez zaplacení se měl snažit provozovnu opustit.

Nicméně ani v jednom případě neunikl pozornosti zaměstnanců ostrah obchodů. Mezi oběma skutky přitom uběhlo jen pár hodin a i převážnou část této doby strávil na oddělení policie.

K prvnímu skutku došlo dne 21. 12. 2016 krátce před 16.30 hodinou v Moravské Ostravě. Muž se měl zmocnit pěti kusů zubních past, které pak měl skrýt do nohavic a za pás kalhot. Prostorem pokladen prošel bez zaplacení, načež byl kontaktován zaměstnancem ostrahy.

Způsobená škoda na majetku byla specifikována ve výši přesahující 500 korun. Po oznámení věci byly realizovány úkony trestního řízení. Podezřelý využil svého práva a k věci nevypovídal.

Krátce poté co opustil policejní služebnu, však muž zamířil opět do obchodního centra, kdy před 21 hodinou téhož dne v další prodejně měl odcizit sedm kusů bonboniér a sedm kusů čokolád. Zboží měl tentokrát uschovat v bundě a znovu projít bez zaplacení. Situace se opakovala, podezřelý neunikl pozornosti ostrahy. Škoda byla specifikována v částce přesahující 1 300 korun.

Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže, který byl opakovaně odsouzen pro další trestné činy. Uložený trest odnětí svobody za trestný čin loupeže vykonal muž v první třetině roku 2015, přičemž v letošním roce byl muž rovněž odsouzen pro přečin krádeže k trestu obecně prospěšných prací, které dosud nevykonal.

Podezřelý ke svému druhému skutku uvedl, že si přeje pobývat ve věznici, neboť aktuálně je chladno a má hlad. Policejní komisař vzhledem k opakování protiprávního jednání učinil podnět k návrhu ke vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí čeká muž v cele. Aktuálně mu hrozí další trest odnětí svobody až na tři léta.

Sdílejte článek