Společnost
26/06/2023 Petr Sobol

Chtěl vyčistit Opavu od bezdomovců. Za pokus o vraždu mu hrozí 20 let

Minulý čtvrtek, krátce po půlnoci, došlo v Opavě k pokusu o vraždu. Kriminalisté pachatele dopadli jen o pár hodin později.

Třiadvacetiletý muž je obviněný ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu, jeho o tři roky mladší komplic čelí obvinění kvůli neoznámení trestného činu. K události došlo v Opavě.

„Obviněný po předchozí konzumaci alkoholických nápojů a po dohodě s druhým spoluobviněným, že vyčistí město od lidí bez domova, se měli vydat do budovy, kde nalezli spící dvojici – muže (41 let) a ženu (36 let),“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušová.

Po krátké slovní komunikaci starší z pachatelů na poškozeného muže opakovaně zaútočil nožem a způsobil mu bodnořezné zranění, zejména na hlavě a horní polovině těla. „K fatálnímu zranění nedošlo jen díky obraně poškozeného. V té mu pomáhala i přítomná žena, která také utrpěla zranění,“ řekla Jiroušová.

Druhý z obviněných mužů se do útoku nezapojoval. Svého kumpána slovně vyzýval, aby s útokem skončil, událost ale neoznámil, i když věděl, že napadený může být v ohrožení života.

Po útoku z místa oba obvinění utekli. Poškození si přivolali pomoc, muž utrpěl vážná zranění a žena má zranění lehčího charakteru. „Mladší obviněný je stíhán na svobodě, hrozí mu trest odnětí svobody do výše tří let. Na druhého obviněného byla uvalena vazba a trestní sazba za jeho jednání je až do výše 20 let,“ dodala Jiroušová.

Sdílejte článek