Byznys
20/11/2016 Admin PATRIOT

DEVOTO: dětský nábytek s příběhem, který roste se svými majiteli

Meat Design Ostrava - unikátní akce, která představí designéry, návrháře a výrobce z České republiky, Polska i Slovenska, čeká Ostravu už 24. až 27. listopadu v Dolu Hlubina. Magazín PATRIOT vám ještě před zahájením akce přinese portréty některých zajímavých účastníků.

Na ostravském Meat designu se představí také česká nábytkářská firma, která se soustředí na dětský designový nábytek a doplňky.

Firmu založili v roce 2008 Lukáš Lédl a Petr Porta a jejich vizí je oddanost a věrnost k dřevu, řemeslu a hlavně vlastním netradičním nadčasovým nápadům. Výrobky se pak zakládají na třech základních hodnotách: kvalitě materiálu, bezpečnosti a na smyslu pro detail. „Námi navržené úchytky, jemné barvy, netradiční řezy a tvary jsou naším nezaměnitelným rukopisem,“ slibují na svých stránkách.

Snaží se tvořit dětský nábytek s příběhem a nadhledem, který s dětmi poroste a pomůže jim rozvinout jejich osobnost a fantazii.

Pyšní se realizací originálních sérií i zakázkovou výrobou a často spolupracují s vybranými českými designéry, ilustrátory a architekty. Vše pak doplňují ručně vyráběnými hračkami, doplňky a dekoracemi. Na řadu z nich se mohou těšit také návštěvníci ostravského veletrhu.

„Přivezeme naši čerstvou novinku, kolébku TUTU, která získala cenu Designbloku za nejlepší nový výrobek a vznikla ve spolupráci s designérským studiem Vrtiška / Žák. Také spoustu doplňků a nejkrásnější dětské “plyšáky”: zajíce Ferka, lišáka Robina a medvědici Elzu,“ slibuje Nikol Malá, která má ve společnosti na starost doplňky a pražský showroom.

Důležitý je pro ně také kontakt se zákazníky a jejich zpětná vazba, která je vždy přivede k zamyšlení, jakým směrem se budou ubírat.

„Tento rok jsme navštívili větší část designových veletrhů, které jsou u nás v republice k mání. Chtěli jsme si je otestovat a příští rok navštívit pouze ty nejzajímavější. Baví nás kontakt se zákazníky a v případě veletrhů jde často o nadšence do designu,“ říká Malá.

V Ostravě se firma nepředstaví poprvé. Meat Design navštívili i v loňském roce a vedli také přednášku v rámci PechaKucha night na festivalu Colours of Ostrava.

„Atmosféra i lidé jsou tady skvělí. Tím, že v regionu není podobná akce jednou za měsíc jako například v Praze, tak má vše úplně jiný náboj. Přirovnávám to k hudebnímu festivalu, kde jsou lidé naladěni na podobnou vlnu,“ doplňuje Malá a chválí i tým organizátorů, který si přes všechno úsilí akci dokáže užít.

Značka má hlavní základu v Libčicích nad Vltavou, kde se nachází dílna, v Praze je showroom. Více na stránkách http://www.devoto.cz.

Martina Kotulová

Sdílejte článek