Byznys
23/10/2015 Jaroslav Baďura

Firma Vyncke uspěla v soutěži Štiky českého byznysu

Prestižní ekonomický žebříček Štiky českého byznysu 2015 za Moravskoslezský kraj vyhrála společnost Vyncke. Ta sídlí na Frýdecko-Místecku a zabývá se vývojem technologií na výrobu energie z biomasy a odpadu. V České republice působí již více než 20 let.

Do soutěže Štiky českého byznysu 2015 bylo zařazeno na 40 tisíc firem z celé ČR. Do užšího výběru přitom postoupilo jen 1035 firem, které splnily náročná kritéria pro zařazení do žebříčku.

Žebříček Štiky českého byznysu se konal letos již podvanácté. Založila ho společnost Coface Czech v roce 2005 s cílem identifikovatčeské prudce rostoucí podniky a podniky s předpoklady pro další růst. „Cílem žebříčku je nabídnout podnikatelské veřejnosti hodnověrný nástroj k posouzení střednědobé dynamiky a stability českých firem. Kritérii pro zařazení do žebříčku jsou dosažené ekonomické výsledky tří po sobě následujících let (letos se tak vyhlašují výsledky za léta 2012 až 2014), obrat vyšší než 10 milionů eur ročně v každém hodnoceném roce, alespoň jeden kladný hospodářský výsledek a schopnost společnosti dostát svým závazkům,“ vysvětluje zakladatel projektu Štiky českého byznysu Martin Růžička.

Letos za vítěze v Moravskoslezském kraji – společnost Vyncke – převzal certifikát Štiky českého byznysu 2015 jednatel společnosti v ČR Petr Salvet. „To, že naše společnost v Moravskoslezském kraji zvítězila v žebříčku Štiky českého byznysu, je nádherný výsledek a obrovský úspěch. Konkurence byla opravdu velká. Ocenění nás tedy velice těší a vážíme si ho. Nemalou měrou se na něm podíleli samozřejmě i samotní zaměstnanci – vysoce kvalitní čeští odborníci, kteří v naší společnosti pracují. Za což jim tímto také děkuji,“ říká jednatel české pobočky společnosti Vyncke Petr Salvet.

Původem vlámská společnost Vyncke působí na Frýdecko-Místecku, v průmyslové zóně v Chlebovicích, kde má výrobně-technologický areál. Navrhuje a dodává špičkové technologie pro výrobu energie z odpadů na bázi biomasy. Za dobu svého působení v ČR sestavila tým vysoce kvalifikovaných specialistů, techniků a inženýrů, kteří se podílejí na realizaci unikátních technologií po celém světě.

Zatímco dříve společnost spíše vyráběla, v současnosti tvoří většinu činností firmy engineering – zkušení inženýři společnosti se podílejí na realizaci většiny firemních zakázek prakticky po celém světě. Firma se přitom zaměřuje na průmyslové podniky, které mají k dispozici odpad vhodný pro výrobu energie z vlastního výrobního procesu. Díky stoletým zkušenostem a orientaci na výzkum a vývoj dokáže vyrobit energii například z odpadů z výroby piva, kávy nebo rostlinných olejů.

Od svého založení v roce 1912 se společnost Vyncke zaměřuje na technologie výroby energie spalováním různých odpadů, v poslední době pak i na výrobu čisté energie z komunálního odpadu, a to ve formě horké vody, páry či termálních olejů s výkonem až 100 MW. Vyncke je ve svém oboru na špičce technologického vývoje a za více než sto let své existence má více než čtyři tisíce referencí po celém světě.

Sdílejte článek