Sport
06/06/2024 Petr Sobol

Házenkář Solák odmítl nabídky ze zahraničí. Podepsal dlouhodobou smlouvu v Karviné

Foto: se souhlasem HCB Karviná

Házenkáři Karviné letos ve finálové sérii přehráli Plzeň a vrátili se na extraligový trůn. O pár dní později fanoušci dostali další skvělý dárek – podpis klíčové spojky Dominika Soláka.

Šestadvacetiletý Solák je tahounem Baníku, ve kterém házenkářsky vyrost. Z Karviné to dotáhl až do národního týmu, startoval i na posledním EURU v Německu.

Z posledního srazu národního týmu se vrátil se zlomeným nosem, přesto ve finálové sérii znovu zářil. V úvodním duelu s Plzní kvůli trestu nehrál a Karviná prohrála. Ve druhém utkání v závěrečných sekundách vyrovnal a poslal zápas do sedmiček, v nichž Slezané srovnali na 1:1. Ve třetím duelu v Plzni pak v úplném závěru rozhodl o karvinské výhře a v následujícím domácím duelu svému týmu pomohl k titulu.

Solák, který se před rokem, rovněž ve finále s Plzní, ošklivě zranil, se v létě mohl posunout dát. Svými výkony zaujal kluby ze zahraničí, z nabídek si mohl vybírat, nakonec se ale rozhodl, že zůstane v Karviné. „Samozřejmě jsem nad zahraničním angažmá dlouho přemýšlel. Nabídek přišlo hodně, zvažoval jsem všechna pro a proti, ale nakonec jsem se rozhodl srdcem pro nabídku z Baníku,“ řekl pro klubový web a dodal: „Vedení klubu za mnou přišlo s návrhem dlouhodobého projektu, kterého já osobně chci být součástí, a proto jsem se nemohl rozhodnout jinak než srdcem. Všichni, kdo mě znají, ví, že Baník mám rád a jsem šťastný, že můžu pokračovat tam, kde to pro mě osobně i sportovně dává největší smysl.“

V Karviné Solák podepsal dlouhodobý kontrakt. „Nabídka byla skvělá. Jsem doma v Karviné, můžu dělat to, co mě baví, mám tady rodinu, skvělou partu a cítím podporu klubu. Toho chci být součástí. Baník je velmi specifické místo. Nejedná se pouze o sportovní klub, ale o druhou rodinu. Zázemí a podmínky, které máme, jsou skvělé. Vize klubu jsou mi blízké a vím, že to spolu můžeme dokázat. Baník je historicky nejúspěšnějším klubem, fanouškovská základna je jedním z dalších důvodů mého setrvání – nikdo nemá lepší fanoušky než my,“ prohlásil Solák.

Sdílejte článek