Nejnovější zprávy: Z centra Ostravy do Kunčic nepojedou dva týdny tramvaje Ředitelka ZŠ: Uzavření škol vítám, někteří rodiče už byli agresívní a mluvili o genocidě

Sport

​Házenkáři Karviné vedou extraligu i po derby s Frýdkem-Místkem

Házenkáři Karviné vedou tabulku extraligy s tříbodovým náskokem před Plzní, jejíž klub nese nově název Tým Plzeňského kraje.

Foto: hcb-karvina.cz

Celky z předních příček tabulky včetně třetí Dukly Praha mají odehráno po patnácti zápasech.

Karvinští si upevnili pozici lídra i díky vítězství nad Frýdkem-Místkem. Tradiční derby tak vyznělo pro domácí házenkáře, což kvitoval i trenér Karviné Michal Brůna.

„Myslím, že soupeř postupně fyzicky odpadl. Museli častěji prostřídat. Celkově se mi zápas líbil a snad se házenou bavili i diváci u přenosu. Takže z mého pohledu dobrý zápas, běhavý, tvrdý,“ uvedl Brůna na svazovém webu.

„Když funguje spolupráce s pivotem a padne pár gólů, obrana musí reagovat a spojky mají hned více prostoru ke střelbě. Prokázalo se to hlavně ve druhém poločase,“ pokračoval kouč Karviné v hodnocení.

Valo uznal kvality soupeře

Kvality soupeře uznal i frýdecko-místecký trenér Daniel Valo.

„Byť jsme prohráli, bojovali jsme až do konce. Ale prostě Karviná byla ve všech směrech lepší. A pokud některý tým jako náš proptivník takhle dominuje, tak vyhraje zaslouženě,“ shrnul Valo na svazovém webu dění v karvinské hale.

„Snažíme se hrát aktivě, dáváme relativně dost branek v každém utkání. Zároveň ale spoustu šanci zahazujeme a kvalitní tým to dokáže potrestat. Trošku nás poznamenala poslední minuta první půle, kdy jsme vyrobili tři chyby a místo srovnání skóre nebo alespoň přiblížení k nerozhodnému stavu to bylo rázem minus čtyři v náš neprospěch,“ rozebíral Valo prestižní zápas.

Soutěž je ještě trochu poznamenána nestejným počtem odehraných utkání u jednotlivých týmů. Momentálně házenkáři Frýdku-Místku figurují na pátém místě, když absolvovali na rozdíl od Karviné už šestnáct zápasů.

Čtvrté jsou Lovosice se sedmnácti odehranými koly.

Kopřivničtí jsou osmí

Házenkáři Kopřivnice odehráli jen čtrnáct zápasů, což ovlivňuje i jejich umístění v tabulce. Právě kvůli menšího počtu utkání jsou až na osmém místě.

„V poslední době jsme ale měli náročný program, tři duely během sedmi dní. Hlavně v závěru dosud posledního zápasu nás to stálo hodně sil,“ poznamenal trenér Lubomír Veřmiřovský po vítězství na půdě Maloměřic v Brně.

O vylepšení pozice se Kopřivničtí pokusí už v příštím kole v sobotu 13. února proti Jičínu, který je na šestém místě. Půjde tedy souboj celků ze středu tabulky.