Byznys
16/07/2016 ČTK

Hyundai Mobis začne v září nabírat dělníky pro továrnu v Mošnově

Společnost Hyundai Mobis, která v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku staví továrnu na výrobu světlometů, začne v září nabírat první pracovníky do výroby.

V první fázi jich bude 150 až 170, část z nich (20 až 40) přejde do Mošnova z dalšího provozu společnosti v nedalekých Nošovicích.

Pro mošnovský závod už firma zaměstnala 25 technicko-hospodářských pracovníků, řekl manažer společnosti Ivan Leixner. Jihokorejská investice v Mošnově dosáhne zhruba čtyř miliard korun. Továrna má začít vyrábět počátkem roku 2017, pracovat by v ní mělo přes 900 lidí.

Leixner řekl, že firma už dříve v závodě v Nošovicích mírně navýšila stav, aby měli noví pracovníci čas se zaškolit a několik desítek dělníků mohlo být uvolněno do Mošnova. Společnost umožnila přesun zaměstnancům, kteří to do mošnovské zóny mají z bydliště blíž než do Nošovic.

V Mošnově už stojí skelet budovy nové továrny. „V současné době se dělá betonáž podlahy a instalace veškerých zařízení, vzduchotechniky a elektroinstalace. Počítáme, že zhruba za čtyři až pět týdnů by se mohly začít instalovat výrobní technologie,“ řekl Leixner.

Mošnovský závod bude vyrábět světlomety pro automobilky Hyundai v Nošovicích a Kia ve slovenské Žilině. Kromě více než 900 pracovních míst přímo v nové továrně by měly další stovky pozic vzniknout u subdodavatelských firem.

Sdílejte článek