Nejnovější zprávy: Mistr světa Šejba trénuje Prostějov a říká: Poruba je jedním z favoritů ligy Outlet Arena Moravia otevírá novou prodejnu a vylepšuje hygienická opatření

Společnost

Jedna z nejvyšších lezeckých stěn v Česku vznikla v Ostravě

Jedna z nejvyšších lezeckých stěn v Česku vznikla v Ostravě-Dolních Vítkovicích. Je vysoká 25 metrů a zabírá plochu kolem 1000 metrů čtverečních. Veřejnosti se otevřela dnes v objektu bývalé strojovny Dolu Hlubina, což je multifunkční prostor nazvaný Provoz Hlubina. Za provozovatele to sdělil Ondřej Marynčák.

Prostory bývalé strojovny tak po 23 letech chátrání našly nové využití. „Tendon Hlubina nabízí nové možnosti pro sportovní lezení, které zatím v Ostravě chybí. Nejvyšší chyt je ve výšce 20,6 metru, ale nejdelší cesta měří rovných 25 metrů. Tyto rozměry vyhouply novou ostravskou stěnu mezi nejvyšší v celé České republice,“ uvedli provozovatelé.

Na celé rozloze přes 1000 metrů čtverečních mají příznivci sportovního lezení k dispozici 110 cest. V budoucnu se plocha využitá pro lezeckou stěnu může rozšířit až o dalších 1000 metrů. V areálu bude také bar a půjčovna vybavení. „Rodiče jistě ocení dětskou tréninkovou stěnu a dětský koutek,“ řekl Ondřej Marynčák.

Dosud jedna z největších stěn v Moravskoslezském kraji fungovala ve sportovní hale Sareza v Ostravě-Přívoze. Vysoká je 13 metrů a zabírá plochu 400 metrů čtverečních. Devět metrů vysokou stěnu mohou zájemci využít ve sportovním centru v Ostravě-Výškovicích. V areálu gymnázia v Zábřehu je venkovní horolezecká stěna.