Nejnovější zprávy: ​Na kraji Bělského lesa znovu funguje bistro a nově i veřejné toalety Galerie Díra zahajuje provoz v Domě kultury Ostrava výstavou fotografií

Sport

Konec hokejových prázdnin, v srpnu začne nová pohárová soutěž

Hokejisté HC Oceláři Třinec a HC Vítkovice Ridera už znají herní program přípravy na nadcházející sezonu.

Ilustrační foto: Archiv

Valnou část termínového kalendáře obstará od 4. srpna nová pohárová soutěž, která ponese název Generali Česká Cup. Ke čtrnácti týmům z extraligy se přidají i dva kluby z první ligy, konkrétně Rytíři Kladno a HC Přerov.

Třinečtí i vítkovičtí hokejisté budou hrát v jedné ze čtyř skupin, takže znovu dojde na tradiční derby. Vyplynulo to z oficiální zprávy Českého svazu ledního hokeje, kterou zveřejnily na svých webových stránkách i extraligové kluby.

„Chtěli bychom pozvat všechny hokejové fanoušky ke sledování Generali Česká Cupu a podpoře jejich oblíbeného klubu, a to buď nejlépe přímo na stadionech, či u televizních obrazovek,“ říká Marián Zelko, marketingový ředitel Generali České pojišťovny.

„Věřím, že stejně jako hráči budou po vynuceném předčasném ukončení play off natěšení, utkání bude provázet dobrá atmosféra a nasazení na ledě i v hledišti. Navzdory opatřením, která bohužel ještě mohou v srpnu trvat.“

Pohár se bude pořádat i jako podpora extraligových klubů, které kvůli pandemii koronaviru přišly o vyřazovací část sezony, tedy i o značnou část příjmů. Není tak překvapením, že se zástupci extraligových klubů na jeho realizaci jednomyslně shodli.

Vítěz Generali Česká Cupu získá finanční odměnu jeden milion korun, poražený finalista 500 tisíc korun. Odměnu do poháru věnuje generální partner Tipsport extraligy ledního hokeje společnost Tipsport.

Hrát se začne ve čtyřech skupinách po čtyřech týmech 4. srpna. Finále je na programu 15. a 22. září. Zápasy se budou vysílat na České televizi a O2 TV Sport.

TÝMY GENERALI ČESKÁ CUPU

Skupina A: HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, ČEZ Motor České Budějovice, Rytíři Kladno

Skupina B: Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC VERVA Litvínov, HC Energie Karlovy Vary

Skupina C: HC Kometa Brno, Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc

Skupina D: HC Oceláři Třinec, HC VÍTKOVICE RIDERA, PSG Berani Zlín, HC ZUBR Přerov

ZÁKLADNÍ SKUPINY

Všechny týmy jsou rozděleny po čtyřech do čtyř základních skupin. V ní odehrají utkání dvoukolově každý s každým. Za výhru ve skupině budou tři body, za výhru v prodloužení nebo na nájezdy získá vítěz dva body, poražený tým potom jeden bod. Délky přestávek, prodloužení a počet nájezdů jsou stejné jako v základní části TELH. Týmy, které skončí po základní skupině na 1. a 2. místě, postoupí do play off.

PLAY OFF

Play off se bude hrát formátem čtvrtfinále, semifinále a finále. V každém z těchto kol odehrají týmy dvě utkání – domácí a venkovní. Dále postupuje tým s lepším skóre. Pokud je skóre po dvou utkáních nerozhodné, hraje se po 2. utkání desetiminutové prodloužení 4 na 4. Pokud se nerozhodně ani v něm, rozhodnou o postupujícím ze série nájezdy (pět na každé straně).

ROZPIS UTKÁNÍ GENERALI ČESKÁ CUPU

Hrát se bude v termínech mezi 4. srpnem a 22. zářím. Přesné termíny utkání budou zveřejněny co nejdříve v návaznosti na zařazení do vysílání na České televizi a O2 TV. Změny termínů jsou vyhrazeny.

1. kolo Generali Česká Cupu – 4. srpna

HC Oceláři Třinec – HC Zubr Přerov PSG Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA

HC Sparta Praha – ČEZ Motor České Budějovice HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno Bílí Tygři Liberec – HC VERVA Litvínov BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice HC Olomouc – Mountfield HK