Byznys
25/10/2015 ČTK

Krnov investuje 50 milionů do infrastruktury v průmyslové zóně

Město Krnov dá za více než 50 milionů korun vybudovat infrastrukturu v druhé etapě průmyslové zóny Červený Dvůr. Zastupitelé tento týden rozhodli o tom, že infrastrukturu postaví firma Strabag, jež nabídla nejnižší cenu.

O místo v druhé etapě zóny má dlouhodobě zájem firma Taneco, která tam chce vybudovat akvaponickou farmu, v níž bude chovat ryby a pěstovat zeleninu. Informovala o tom mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Pokud se proti výsledkům výběrového řízení nikdo neodvolá, město požádá ministerstvo průmyslu a obchodu o souhlas s uzavřením smlouvy. Stavba by měla být hotova nejpozději do konce příštího roku. Město vybíralo z 18 nabídek, jediným kritériem pro hodnocení byla cena.

„Uvažovali jsme, jestli by nešlo zapojit kritérium, které by nám pomohlo urychlit výstavbu, například termín zhotovení ve dnech, nebo další záležitosti, týkající se třeba záruky a podobně, ale nebylo to možné. Na akci totiž budeme čerpat dotaci z ministerstva průmyslu a obchodu a stát si vymínil, že jediným kritériem bude nabídková cena,“ uvedl krnovský místostarosta Michal Brunclík (ČSSD).

Město sice na projekt dostane dotaci, i tak si ale na vybudování infrastruktury v zóně bude muset půjčit. „Vzhledem k tomu, že úvěrové zatížení města je minimální, smlouva o přiznání dotace zaručuje průběžné financování akce a navíc se investované prostředky městu vrátí z prodeje pozemků, neměli zastupitelé problém schválit záměr města přijmout úvěr ve výši 35 milionů korun s dobou splatnosti maximálně deset let,“ uvedla Círová.

Město nyní vypíše výběrové řízení na poskytovatele úvěru. Půjčené peníze poslouží hlavně k tomu, aby mohlo projekt předfinancovat a uzavřít smlouvu.

Krnovská průmyslová zóna vznikla v roce 2000. Mezi firmami, které tam působí, jsou například italské společnosti S. T. I. a Rame nebo německá společnost Erdrich Umformtechnik. Úspěch první etapy byl důvodem, proč město odkoupilo i navazující pozemky.

Sdílejte článek