Sport
04/07/2024 Petr Sobol

Mladí sportovci z kraje přivezli z Olympiády dětí a mládeže 50 medailí

Foto: Barbora Reichová

Na Olympiádě dětí a mládeže, která se minulý týden konala v Jihočeském kraji, získala moravskoslezská výprava 50 medailí – 17 zlatých, 13 stříbrných a 20 bronzových. V celkovém hodnocení skončila čtvrtá.

Moravskoslezský kraj vyslal na olympiádu 253 sportovců ve věku od 11 do 18 let, o medaile bojovali ve 20 sportech a celkem 78 sportovních disciplínách.

„Moravskoslezský kraj je plný sportovních nadějí a v české reprezentaci i na světové scéně září mnoho hvězd právě z našeho regionu. Naši sportovci byli na této olympiádě skvělí, jsme na ně pyšní. Možná jsou někteří zklamaní, že máme celkově ‚jenom bramborovou medaili‘. Ale to je přece skvělý úspěch! Všem moc gratuluji a přeji pěkné prázdniny,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Poděkoval všem účastníkům Olympiády dětí a mládeže za jejich výkony, odhodlání a energii, kterou do všech závodů a zápasů vložili. „Všichni ze sebe vydali maximum. Někteří se na stupně vítězů postavili, jiní si určitě odvezli spoustu zážitků i motivace do dalších tréninků. Velké poděkování samozřejmě patří i všem trenérům, celým týmům a také organizátorům,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny, který před uhašením olympijského ohně převzal od místopředsedy Českého olympijského výboru Filipa Šumana olympijskou vlajku - pomyslnou štafetu pro pořadatele další Olympiády dětí a mládeže. Ta se bude konat v Moravskoslezském kraji.

Sdílejte článek