Společnost
26/10/2021 Petr Sobol

Mladík z Hlučínska podvedl 200 zájemců o drahé kovy. Okradl je o šest milionů

​Téměř 200 zákazníků měl za pár měsíců podvést mladý muž z Hlučínska, který na e-shopu nabízel investiční slitky a mince drahých kovů za výhodnou cenu.

Zákazníkům, kteří si jeho solidnost neprověřili a zaplatili, podvodník zboží nedodal. Škoda aktuálně přesahuje už šest milionů korun.

Mladý muž se rozhodl využít vyšší poptávky na trhu po drahých kovech, pod hlavičkou právnické osoby si zřídil e-shop a za nižší prodejní cenu, než byla v té době běžná, nabízel investiční slitky a mince drahých kovů. Tyto komodity ale nikdy nevlastnil a neměl ani finanční prostředky na jejich nákup.

Na jeho nabídku zareagovala od března do července minulého roku řada fyzických i právnických osob, jednalo se o téměř 200 zákazníků. Ti si na e-shopu vybrali zboží, přičemž prodejce požadoval a umožňoval jen úhradu předem na bankovní účet. Zákazníci zasílali různě vysoké částky, od tisíců korun až po částku blížící se půl milionu korun," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Kupující po zaplacení čekali na své zboží a urgovali zásilky. Narychlo nakoupeného zboží na trhu či vrácení peněz se ale dočkal jen zlomek z nich. A právě na systému, kdy z obdržených financí byla uspokojena jen malá část předchozích kupujících, mělo být postaveno fungování daného e-shopu. Do „férového“ podnikání to mělo vskutku daleko," dodala Štětínská

Mezi poškozenými jsou ženy i muži různého věku z celé republiky. Pětadvacetiletému muži teď hrozí trest odnětí svobody na dva až osm let.

Sdílejte článek