Nejnovější zprávy: Řidič nevybral zatáčku a skončil se zraněním v příkopu Kam dnes na oběd? Do "Palačinkárny" Café au père tranquille!

Proměny kraje

Moravskoslezský kraj pořídil zaměstnavateli zdravotně postižených trafostanici

​Moravskoslezský kraj pořídil novou trafostanici organizaci Ergon, která zaměstnává 240 osob se zdravotním postižením.

Foto: MSK

Trafostanice spolu s přípojkami vysokého a nízkého napětí stála krajskou pokladnu 750 tisíc korun.

„Organizace Ergon zaměstnává na Třinecku lidi se zdravotním postižením už 15. rokem, zaměřuje se na kompletační a balící práce. Vloni se společnosti Ergon podařilo nakoupit nové moderní stroje, čímž se zvýšil odběr elektrické energie a stará přípojka nezvládala pokrýt nároky na provoz,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Dodal, že nová trafostanice tak pomohla nejen udržet počet zaměstnanců, ale dokonce jej navýšit na dnes už 240 osob.

„Mít dobrou práci je důležité pro každého z nás. Lidé, kteří musí žít se zdravotním postižením, to mají na trhu práce určitě složitější. Proto je nutné podporovat podniky, které lidi se znevýhodněním zaměstnávají,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

„V dnešní době se firmy bez moderních strojů a technologií prostě neobejdou. Organizace Ergon dlouhodobě spolupracuje se společnostmi STEELTEC CZ, Walmark nebo například Kovona system. Aby mohla držet krok a své partnery si udržet, byla podpora kraje na místě. Z krajského rozpočtu jsme na projekt vyčlenili potřebných 750 tisíc korun. Zaměstnávání občanů se zdravotním postižením by mělo být samozřejmostí každé vyspělé společnosti,“ uzavřel náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.