Nejnovější zprávy: V rozvodněné řece uvízlo auto, řidič se dostal na břeh, ženu zachránili hasiči Nový trend: Majitel restaurace na plac nebo do kuchyně!

Společnost

Muž volal na tísňovou linku, že v obchodě je bomba, ještě během hovoru jej sebrali policisté

V úterý odpoledne oznámil mužský hlas na linku tísňového volání 158 uložení bomby v Bruntále v prodejně na ulici Třída práce. Operační důstojník ihned předal informaci policistům z obvodního oddělení Bruntál, kteří volajícího zadrželi ještě během hovoru.

„Jednalo se o jednašedesátiletého muže z Bruntálu, který byl pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška u něj vykázala hodnoty kolem 2,5 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Jedná se o muže, který byl už sedmnáctkrát soudně trestán za různorodou trestnou činnost. V souvislosti s vyhrožováním umístění výbušniny v obchodě policisté provedli evakuaci asi 180 osob a prohlídkou budovy, které se účastnil také speciálně vycvičený služební pes na detekci výbušnin, uložení bomby vyloučili.

„Zadrženého muže po vystřízlivění obvinil policejní komisař z přečinu šíření poplašné zprávy. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody do výše tří let. Také bude muset uhradit finanční ztrátu obchodního domu, která zatím nebyla ještě vyčíslena,“ dodala mluvčí.