Nejnovější zprávy: ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša ​Více než dva tisíce dětí se díky Outlet Areně Moravia podívají do Světa techniky

Byznys

Nevšední vánoční příběh: Lidé z firmy AWT obdarovali své kolegy

Každý rok pomáhají různým charitativním organizacím a přispívají například na konto Bariéry - letos se zaměstnanci firmy AWT rozhodli podat pomocnou ruku svým kolegům. Jde o čtyři rodiny, v nichž je například někdo velmi vážně nemocen nebo se starají o postižené dítě...

Celkem se tak ve skupině AWT, která je členem skupiny PKP CARGO, pro rodiny, které potřebují podat pomocnou ruku, vybralo skoro 200 tisíc korun.

Zaměstnanci skupiny mají každoročně možnost přispívat na dobrou věc formou jednorázové srážky ze mzdy. Zatímco v minulých letech se peníze předávaly Kontu Bariéry, tento rok se desítky zaměstnanců zapojily do sbírky pro rodiny, které znají, jednalo se totiž o jejich kolegy.

Zaměstnanci se o akci v rámci projektu AWT POMÁHÁ! dozvěděli v srpnu a měli možnost podpořit celkem čtyři žádosti kolegů nebo jejich blízkých rodinných příslušníků.

„Chtěli jsme mít dostatek času, aby se lidé mohli seznámit s příběhy osob a rodin spojených s naší společností a rozhodnout se, které z nich a jakou částkou podpoří,“ říká Žaneta Sigmundová, personální ředitelka skupiny AWT.

Pak už jen zbývalo určit částku, kterou zaměstnanec zašle ve prospěch sbírky. „Je opravdu úžasné, že jsme čtyřem rodinám našich zaměstnanců, které bojují s nepřízní osudu, mohli předat téměř 200 tisíc korun. Lidé projevili obrovskou solidaritu. Někdo si vybral jednu rodinu, někdo rozdělil svůj dar na čtyři rovné díly,“ říká Žaneta Sigmundová.

Nakonec zaměstnanci společností AWT, AWT ROSCO, AWT Čechofracht a AWT Rekultivace vyčlenili ze svých výplat úžasných 147 747 Kč. Vedení společnosti se ještě po skončení sbírky rozhodlo každý z projektů podpořit částkou 10 000 Kč. Celkově si tak rodiny rozdělily 187 747 Kč.

„Opět se ukázalo, že zaměstnanci AWT mají srdce na pravém místě,“ pochvaloval si výsledek akce generální ředitel skupiny AWT Arkadiusz Olewnik.

„Jsem na všechny moc hrdý a je skvělé, že jsme mohli pomoci tak velkou měrou. Ještě jednou všem našim zaměstnancům velmi děkuji!“ Peníze rodiny dostaly na začátku prosince a nyní už s nimi mohou hospodařit podle potřeby.

Mimo této každoroční sbírky se zaměstnanci v rámci projektu AWT POMÁHÁ! v průběhu roku ve svém volném čase aktivně účastní dalších charitativních akcí nebo spolupracují s místními dobročinnými organizacemi.