Nejnovější zprávy: Fakultní nemocnice otevřela Covid centrum, denně zvládne 1000 vzorků Pro cyklistu, který těžce havaroval, letěl do Beskyd vrtulník

Společnost

Obrat k lepšímu? V Moravskoslezském kraji dnes nepřibyl nemocný s koronavirem!

Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Moravskoslezském kraji se dnes zastavil na 159 případech.

Ilustrační foto: Archiv

Od rána nepřibyl žádný potvrzený nemocný. Vyplývá to z údajů na webu Krajské hygienické stanice Ostrava. Ráno ostravští hygienici uvedli, že v Moravskoslezském kraji je 159 nemocných. Počet se nezměnil ani po aktualizaci v 19:00.

Nejvíc nemocných v kraji stále hlásí Frýdecko-Místecko, 57 lidí s prokázanou nákazou. Jedna žena se už vyléčila. V Ostravě a okolí je 38 nemocných. Na Opavsku a Karvinsku je 21 nemocných, na Bruntálsku 14. Nejméně, osm případů koronavirové nákazy, evidují hygienici na Novojičínsku.

V Česku bylo do dnešního odpoledne potvrzeno 1654 případů nákazy, šest lidí s nemocí COVID-19 zemřelo. Z nemoci se dosud v celé zemi vyléčilo deset pacientů, testováno bylo podle dat ministerstva zdravotnictví přes 20.000 lidí.

Jeden vyléčený je i v Moravskoslezském kraji, jde o ženu z Frýdku-Místku. V kraji jeden člověk zemřel, šlo o muže, který měl rakovinu. Zemřel v havířovské nemocnici.