Nejnovější zprávy: Pamatujete? Před 60 lety byl otevřen dům kultury Akord Albrechtice u Karviné: Když mrtví vstávali z hrobů a vyděsili zloděje na hřbitově

Byznys

Ostravský Přívoz oživil další nový podnik: Bistro OM café

OM café na náměstí Svatopluka Čecha zve na domácí kávu a zákusky i vegetariánské pochoutky.

Vegetariánské bistro OM café otevřelo návštěvníkům své prostory 16. srpna letošního roku přímo na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě Přívoze.

Zákazníky láká na posezení u domácích dortů a kávy v příjemném prostředí. „Jak už vyplývá z názvu našeho bistro, rádi bychom byli alternativou ke klasickému stravování. Také se snažíme, aby se u nás hosté cítili vítáni a příjemně trávili čas,“ představuje své vegetariánské bistro majitelka Dana Dokoupilová.

Bistro založila se svými nejbližšími přáteli a rodinou v objektu hotelu Moravia, kde již v minulosti kavárna na stejném místě byla.

„Řekli jsme si proč k setkávání při kávě nevyužít právě nebytové prostory, které mají výhledy na památkově chráněné secesní budovy na náměstí Svatopluka Čecha,“ upřesňuje výběr umístění podniku Dokoupilová.

Kromě zákusků a kávy však svou nabídku rozšířili také o vegetariánská menu, která si mohou hosté také nechat zabalit a odnést sebou.

Každý den se tak návštěvníci mohou těšit na nejrůznější vegetariánské pochoutky. Ve stálé nabídce navíc naleznou také domácí lasagne ve třech variantách. „Naše paní kuchařka Katka navíc peče vynikající quiche s červenou řepou,“ dodává majitelka.

„Do budoucna bychom právě rádi rozšířili nabídku vegetariánských pokrmů s sebou. V odpoledních hodinách bychom pak rádi pořádali tématické večery, případně hudební večery,“ dělí se Dokoupilová o možnost rozšíření svého bistra.

Takové hudbou naplněné odpoledne už mohli hosté v bistru zažít. „Máme v kavárně k dispozici výborně naladěné piano a příležitostně někoho pozveme, aby nám a hostům přišel zahrát,“ láká majitelka hosty a dodává, že i oni mohou ke klavíru usednout a něco zahrát.

Martina Kotulová

Fotogalerie