17/09/2024 Jan Petrus

Poruba vykročila za obhajobou vítězství v základní části. Teď bude hrát dvakrát venku

Hokejisté Poruby, kteří obhajují vítězství v základní části Maxa ligy, vstoupili do nové sezony vítězně. Teď je čekají dva venkovní zápasy v řadě.

Na Ostravu se v sobotu valila povodeň. Zápas fotbalového Baníku proti Slavii byl zrušen, město nervózně sledovalo předpověď, hokejová Poruba ale přesto všechno nastoupila a v prvním zápase této sezony získala dva body za vítězství 2:1 po prodloužení nad nováčkem první ligy z Chomutova.

Po gólu na 1:1 jsme trochu zpanikařili,” přiznal Ondřej Roman, který do Poruby přišel v létě z Mladé Boleslavi, v rozhovoru pro klubový YouTube kanál. Vítězství se přiklonilo na stranu Poruby až po dramatickém prodloužení třech proti třem, ve kterém opět udeřil Roman. Doufám, že se poučíme do příštích zápasů, skóre navýšíme dříve a nebude to muset jít do prodloužení,” dodal Roman sebekriticky.

I přes přírodní katastrofu podporovalo domácí hokejisty v nedávno opravené RT Torax aréně několik stovek domácích diváků a také asi padesátka lidí z Chomutova, kteří tak museli vážit cestu přes celou republiku.

Poruba má letos opět ty nejvyšší cíle, majitelé se totiž dlouhodobě netají tím, že by chtěli postoupit do extraligy. Otázka na nespravedlivý systém baráže dokonce padla před týdnem i na tiskové konferenci třineckých Ocelářů, kde prezident Ján Moder na adresu prvoligových týmů hladových po extralize lakonicky pronesl: Pokud chcete postoupit do extraligy, potřebujete sestavit extraligový tým.”

Poruba se přesně o to snaží a letos kromě angažování bývalých extraligových hráčů přivedla zahraniční posily ze Švédska. Příští utkání Poruba sehraje ve středu v Kolíně, v sobotu hraje na vsetínském Lapači a doma se znovu představí v pondělí 23. září proti Prostějovu.