Nejnovější zprávy: Obrazem: Ve Starých Hamrech soutěžili dřevorubci i kuchtíci gulášů Pět zraněných při vážné nehodě. Řidič bezohledně předjížděl

Sport

Potvrzeno! Do Baníku přestoupil záložník Martin Fillo

Příchod předem avizované zimní posily potvrdil v pátek dopoledne ostravský Baník, který vykoupil z angažmá v FK Teplice jedenatřicetiletého záložníka Martina Filla. Přestupová suma se po dohodě klubů nebude zveřejňovat.

Baník, který podzim zakončil na 15. místě s pouhými jedenácti body, chce jít do náročných jarních bojů o záchranu výrazně posílen, a tak se v případě Filla pustil do přetahované, ve které hrály velkou roli finance i silní konkurenti v čele s Viktorií Plzeň.

„Vynaložili jsme tomuto transferu spoustu energie a úsilí a jsme přesvědčeni, že v Martinovi jsme získali opravdu rozdílového hráče pro těžké jarní zápasy o záchranu. Své vysoké kvality prokazuje v naší lize dlouhodobě. Těžko by o takového hráče jinak stála také Plzeň,“ uvedl sportovní ředitel Baníku Dušan Vrťo.

V médiích se spekulovalo, že baníkovci měli ofenzivnímu záložníkovi, který v minulosti získal s Plzní dva mistrovské tituly a působil také v norském Stavangeru a anglickém Brentfordu, nabídnout až tři miliony korun za podpis smlouvy a měsíční plat ve výši 400 tisíc korun.

Právě finanční důvody stály za tím, že Fillo odmítl prodloužit smlouvu v Teplicích, od kterých chtěl podstatné navýšení svého platu. „Rozcházeli jsme se v řádech statisíců,“ komentoval rozdílné představy hráče a klubu teplický sportovní ředitel Jakub Dovalil.

„Martin bude patřit mezi pětici nejlépe placených hráčů Baníku, ale když jsem si přečetl, že bude brát čtyři sta tisíc, nestačil jsem se divit. To je opravdu přemrštěná částka,“ vyjádřil se ke spekulacím pro Deník Sport majitel Baníku Václav Brabec.

V posledních sezónách velmi produktivní Fillo v české lize nastupoval také za Mladou Boleslav a Příbram. Za jedenáct sezón v elitní soutěži sehrál 229 zápasů a v nich si připsal 46 gólů a 26 asistencí. V minulé sezóně byl vyhlášen nejlepším záložníkem HET ligy.

Teď jej však čeká zcela jiná mise, kdy bude považován za hlavního lídra současného Baníku, který se na podzim dostal až na dno tabulky.

„Baník je historicky pořád velký klub. I když teď není na špici, je to určitě výzva, klub má ambice, výborné fanouškovské zázemí. Čeká nás na jaře těžká práce, ale jsem připravený odvádět za Baník stoprocentní výkony a už se těším, až to začne,“ řekl sám hráč, jehož přestup bude bezesporu jednou z hlavních událostí fotbalové zimy.

Již před Vánoci baníkovci získali ze Zlína útočníka Dame Diopa a posily budou patrně hledat ještě do zadních řad, zejména na post stopera a brankáře. Údajně však jednají také o trenérské posile. Poradcem trenéra Radima Kučery by se mohl stát zkušený kouč Petr Uličný.