Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

Společnost

Při požáru bytového domu v Ostravě zemřel jeden člověk

​V sobotních ranních hodinách byl na krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje nahlášen požár bytu ve Slezské Ostravě, části Hrušov.

Ilustarční foto: Archiv

"K požáru domu byly ihned vyslány tři jednotky hasičů. I přes rychlý zásah hasičů má tento požár jednu oběť," uvedl zastupující mluvčí hasičů Lukáš Popp.

V 6:48 ráno byl nahlášen požár v domě v ostravské části Hrušov. Na místo události byly ihned vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Slezská Ostrava a Ostrava-Fifejdy spolu s kolegy z jednotky dobrovolných hasičů Ostrava-Radvanice.

Na místě zasahovaly cekem tři cisternové automobily. Hasiči lokalizovali požár během dvaceti minut, jeho celkovou likvidaci ukončili až krátce před desátou hodinou ranní.

Hasiči na likvidaci požáru použili dva vodní proudy a během zásahu vyvedli z domu dvě osoby. Během zásahu byla nalezena další osoba, která již ale nejevila známky života a její stav byl neslučitelný se životem.

Mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková řekla, že zemřel šestašedesátiletý muž. "Příčinu úmrtí určí nařízená soudní pitva," uvedla.

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. "Příčina vzniku požáru je v šetření Policie ČR a vyšetřovatelů Hasičského záchranného sboru," dodal Popp.