Gastronomie
08/05/2024 Petr Sobol

Letní bar s táboráky je zpátky. Ostravský Pavilon chystá sezení i na střeše kontejneru

Foto: se souhlasem Pavilonu

Oblíbený letní podnik v centru Ostravy opět otevřel své brány. Pavilon také letos chystá zajímavý program i táboráky.

Ostravský Pavilon, který se nachází na Černé louce, na začátku května vstoupil do své čtvrté sezony. V případě příznivého počasí má otevřeno každý den od 14 do 22 hodin.

Letní podnik se skládá ze tří kontejnerů. V jednom se čepuje pivo, ve druhém jsou v nabídce další drinky nebo káva od Laura Coffee a ve třetím občerstvení, o které se od loňské sezony stará frýdecko-místecký street food Bob’s Beef Burger. Ten letos svou nabídku rozšířil i o utopence nebo nakládané hermelíny. Další novinkou bude od poloviny června čepovaná plzeň, díky čemuž bude na výběr ze sedmi piv. K vratným kelímkům nově přibyly také klasické sklenice.

Na kulturním dění v Pavilonu se bude podílet Černé louka, Centrum PANT a Minikino. „V úterky budeme mít letní kino, letos se však zaměříme více na české filmy. Začneme Kouřem, budou i Postřižiny, ale taky něco od Tarantina,“ prozradil pro patriotmagazin.cz jeden ze spolumajitelů podniku Jan Haščák.

Čtvrtky budou patřit koncertům a divadlům, středy táborákům. „Lidé si u nás mohou koupit špekáčky, které si pak opečou,“ dodal Haščák. V Pavilonu se také bude natáčet podcast, 15. června tu proběhne i slavnostní zahájení Léta v centru, které se ten den ponese v dětském duchu šmoulů.


Foto: se souhlasem Pavilonu

V areálu panuje pohodová atmosféra. Lidé sedí na lehátkách, v trávě i na lavičkách. A už brzy budou moci sedět i na střeše jednoho z kontejnerů, na čemž se v těchto dnech intenzivně pracuje. „Hosté si tak sednou i ke klasickým stolům. Moc se na to těšíme," uvedl Haščák.

Zákulisím se šířily spekulace, že letošní sezona letního podniku bude vzhledem k plánované rekonstrukci Pavilonu G poslední. Hosté se ale nemusí bát, o bar Pavilon nepřijdou. „Už se to ke mně taky doneslo, ale tato rekonstrukce nás nijak neomezí. Jedeme dál,“ usmál se Haščák.


Foto: se souhlasem Pavilonu

Sdílejte článek