Nejnovější zprávy: Bráchové chtěli mexické bistro, teď s Los Capolitos nestíhají otvírat nové pobočky Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Byznys

Projekt stavby nového Obchodního centra Odra ve Výškovicích se mění

Společnost 3E PROJEKT, která v loňském roce provedla výběrové řízení na dodavatele stavby Obchodního centra Odra v Ostravě-Výškovicích, výstavbu pozastavuje.

„Na základě výběrového řízení byl upřesněn rozpočet stavby. Také jsme oslovili potenciální zájemce o pronájem obchodních prostor v obchodním centru. Po vyhodnocení celkové poptávky a nasycenosti retailového trhu v Ostravě a okolí jsme nuceni celý projekt přehodnotit a v tuto chvíli pozastavit na neurčito,“ uvedl ředitel správy majetku společnosti 3E PROJEKT Martin Výtisk.

Hlavním důvodem tohoto kroku je celkový posun v čase, kdy se zásadně změnily podmínky v oblasti retailu a poptávky po stavbách tohoto charakteru. Projekční práce náročného projektu trvaly poměrně dlouhou dobu a během ní se trh nejenom v Ostravě výrazně změnil.

„Domníváme se, že za současné situace by stavba obchodního centra nepřinesla očekávaný efekt občanům, kteří v této lokalitě žijí, ani naší společnosti. V době, kdy se v lokalitě nachází nově zmodernizovaný supermarket Hruška, zde nemá smysl budovat další obchodní dům. Ale rozhodně má smysl hledat jiné využití, které ocení především obyvatelé Ostravy-Výškovic,“ uvedl Martin Výtisk.

Obyvatelé Ostravy a Výškovic se proto v žádném případě nemusejí obávat, že by místo po bývalém obchodním středisku dlouho zůstalo ležet ladem.

„Aktivně pracujeme na přípravě nového záměru pro využití pozemků po bývalém středisku služeb Odra. Nový záměr by měl lépe vyhovovat současné situaci v lokalitě a přáli bychom si, aby byl pro obyvatele Ostravy-Výškovic přínosnější než původně zamýšlené obchodní centrum,“ dodal Martin Výtisk.