05/10/2024 Petr Sobol

Prvoligový šlágr. Poruba v sobotu vyzve Zlín

Hokejová Maxa Liga pokračuje. Hokejisté Poruby se v sobotu po týdnu představí doma a přivítají Zlín.

Hokejisté prvoligové Poruby jsou po sedmi odehraných zápasech v tabulce třetí s tříbodovou ztrátou na první Sokolov. Zlín je zatím pátý, dva body za Porubou.

Ostravané se naposledy představili v úterý v Přerově. Hosté dokázali smazat dvougólovou ztrátu, čtyři minuty před koncem však rozhodl o výhře Zubrů Číp. „Některé situace jsme řešili špatně, některé naopak výborně. Bohužel jsme nebyli schopní překonat soupeřova brankáře, i když jsme ve třetí třetině měli tlak a spoustu šancí,“ řekl trenér Poruby Jiří Režnar.

Zlín znovu patří k favoritům první ligy, ve které loni došel až do finále. Z úvodních tří duelů letošní sezony dvakrát zaváhal, teď má ale v zádech sérii tří vítězství v řadě. Naposledy doma porazil v derby 4:3 v prodloužení Vsetín. „Viděli jsme dobrý zápas z obou stran, ve velmi dobré atmosféře klasického valašského derby. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ prohlásil zlínský kouč Ján Pardavý.

Brankářskou jedničkou Beranů je Daniel Huf, bodové produktivitě vládnou Jesse Paukku (6), Jaromír Kverka, Jakub Šlahař, Lukáš Válek nebo Petr Holík (všichni 5 bodů).

Sobotní prvoligový šlágr začíná v Porubě v 16 hodin.