Nejnovější zprávy: Kam dnes na oběd? Do Eatmeat na pršut burger! Vlčí smečka přivedla v Beskydech na svět vlčata

Byznys

Radegast chutná! Ryze hořká dvanáctka získala bronz v soutěži České pivo 2017

Nošovická dvanáctka získala bronz v degustační soutěži České pivo 2017 v kategorii světlých ležáků.

Radegast „Ryze Hořká 12“ si tak již potřetí od uvedení na trh v roce 2014 přivezla z této prestižní pivní soutěže významné ocenění.

Jsem rád, že se opět ukázalo, že správně hořké pivo Radegast zaujímá v pivním světě významné místo. Ryze Hořká 12 získává od roku 2014, kdy jsme uvařili první várku, ocenění jak doma, tak v zahraničí. Loni si například přivezla zlato z prestižní degustační soutěže v Austrálii,“ uvedl ředitel nošovického pivovaru Ivo Kaňák.

V letošním 17. ročníku soutěže České pivo porota degustovala 75 vzorků piv rozdělených do pěti soutěžních kategorií, což je o sedmnáct vzorků více než v loňském roce. Odborná komise byla složená z pivovarníků, pedagogů, odborníků z Chmelařského institutu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Pivovar Radegast získal kromě ocenění v hlavní kategorii také druhé a třetí místo mezi nealkoholickými pivy, a to za světlý a polotmavý Birell.

Do soutěže se mohly přihlásit jen tuzemské pivovary produkující roční výstav nad pět tisíc hektolitrů. Odbornou soutěž České pivo vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven již od roku 2001 ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským v roli odborného garanta.