Nejnovější zprávy: Bráchové chtěli mexické bistro, teď s Los Capolitos nestíhají otvírat nové pobočky Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Gastronomie

Radek Kašpárek je znovu mezi elitou. Jeho restaurace Field obhájila Michelinskou hvězdu

Ostravský šéfkuchař Radek Kašpárek je skutečnou špičkou ve svém oboru. S pražskou restaurací Field obhájil už popáté Michelinskou hvězdu.

Autor: Radim Kolibík

Společnost Michelin ve čtvrtek zveřejnila gastronomického průvodce. Své Michelinské hvězdy v nich obhájily dvě pražské restaurace - La Degustation Boheme Bourgeoise a Field Radka Kašpárka.

„Pátá obhajoba v řadě je pro nás potvrzením, že jsme kvalitu udrželi a obstáli v období, které je těžké pro všechny restaurace,” napsal ostravský rodák Kašpárek na sociálních sítích.

Jedna Michelinská hvězda, kterou Field získal, označuje velice dobrou restauraci ve své kategorii. Maximem jsou hvězdy tři, ty však dosud žádná pražská restaurace neobdržela. „Rád bych poděkoval svému parťákovi, spolumajiteli a restaurant managerovi Mírovi Noskovi za podporu, protože ten minulý rok byl asi nejtěžší od otevření Fieldu. Měli jsme půl roku zavřeno a povedlo se nám udržet náš skvělý tým, na to jsem pyšný. Z obhajoby mám obrovskou radost, děkuji všem svým kolegům, ta hvězda je pro vás všechny,” dodal čtyřicetiletý Kašpárek, který je také porotcem show MasterChef Česko.