Nejnovější zprávy: Audina vzplála jako pochodeň, hasily ji dvě jednotky Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

OSTRAVA-JIH

​Sady mladých v Ostravě-Jihu se opět rozrostou

Ve středu 3. dubna 2019 se již posedmé v Bělském lese v městském obvodu Ostrava-Jih sejdou v 15 hodin rodiny vysadit stromy v Sadech mladých.

Foto: Ostrava-Jih

Přihlásit se může každý, kdo chce svému dítěti, případně vnoučeti, vysadit na počest jeho příchodu na svět mladý strom.

„Oblíbenou tradici zavedl bývalý místostarosta František Staněk s cílem podpořit rodinnou pospolitost a vztah k přírodě i místu, kde žijeme. Věřím, že rodiny budou i nadále využívat možnost nechat děti touto formou zapustit kořeny zde na Jihu. I společná rodinná návštěva Sadů mladých v dalších letech se může stát hezkým narozeninovým rodinným rituálem,“ uvedl místostarosta Otakar Šimík, který zajišťuje pokračování této oblíbené tradice.

Zájemci mají opět na výběr ze tří druhů stromů. K dispozici mají dub letní, třešeň ptačí nebo buk lesní. Za poplatek ve výši 800 korun obdrží rodina kromě stromku také pamětní list a sloupek s cedulkou (včetně jedné rezervní pro případ zničení či odcizení umístěné), na které je uvedeno, o jaký strom se jedná a komu a kým byl věnován.

Radnice ve výsadbách od začátku spolupracuje se společností Ostravské městské lesy a zeleň. Celý poplatek je hrazen formou daru této společnosti, která se stará nejen o zajištění všeho potřebného k výsadbě, včetně sloupku s cedulkou, ale i následnou péči. Radnice informuje, eviduje zájemce a vystavuje pamětní listy.

Zájemci o jarní výsadbu se mohou do 12. března 2019 hlásit telefonicky na čísle 599 430 344 nebo e-mailem: sadymladych@ovajih.cz, případně písemně na adresu Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, a to dopisem označeným heslem „Sady mladých“