Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

Byznys

Slezská univerzita prodává v dražbě areál v Krnově. Vyvolávací cena je 7,5 milionu

Slezská univerzita v Opavě chystá odprodej svého nepotřebného majetku. V dražbě hodlá prodat areál bývalého textilního učiliště v Krnově na Bruntálsku, řekla mluvčí univerzity Karin Martínková.

Areál s budovami a pozemky získala univerzita do svého vlastnictví z rozhodnutí ministerstva školství v roce 1999. Zpočátku sloužil studentům univerzity jako ubytovací a stravovací zařízení. Později, po rozšíření ubytovacích kapacit v Opavě, byl objekt využíván pro univerzitní Centrum celoživotního vzdělávání a jako školicí centrum pro státní správu.

„Vzdělávací činnost pro státní správu však později plně přešla do kompetence třetího subjektu. Slezská univerzita převedla Centrum celoživotního vzdělávání do Opavy a část areálu pronajala příspěvkové společnosti Harmonie,“ připomněla Martínková.

Společnost Harmonie, která se věnuje péči o lidi se zdravotním postižením, ale plánovala nemovitosti využívat pouze přechodně, a to po dobu rekonstrukce svého dalšího zázemí. „Slezská univerzita v Opavě nepředpokládá další vlastní využití těchto objektů a jejich provoz by ji ekonomicky zatěžoval,“ uvedla Martínková. Univerzita proto nabídla navrácení areálu ministerstvu školství, které ale podle mluvčí o nemovitosti nemělo zájem. Škola se proto rozhodla pro veřejnou aukci, kterou považuje za nejtransparentnější způsob prodeje nepotřebného majetku.

„Finanční prostředky získané výnosem veřejné dražby univerzita investuje do dalšího rozvoje svých fakult v Opavě a Karviné,“ podotkla Martínková.

Podle Jany Bryndové, zástupkyně dražební společnosti, která má prodej areálu na starosti, je vyvolávací cena 7,5 milionu korun. Licitovat se bude 15. prosince v Ostravě. Součástí areálu je komplex tří propojených budov a také pozemky o výměře více než 13.300 metrů čtverečních.

Slezská univerzita je veřejnou vysokou školu sídlící v Opavě a Karviné. Součástí univerzity jsou Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, Fakulta veřejných politik a Matematický ústav v Opavě. Univerzitu navštěvuje zhruba 6000 studentů.