Nejnovější zprávy: Audina vzplála jako pochodeň, hasily ji dvě jednotky Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

Byznys

Startuje další ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje

Úspěšná soutěž Inovační firma Moravskoslezského kraje bude letos vyhlášena už počtvrté. Rozhodli o tom krajští radní na výjezdním zasedání ve Fulneku.

Soutěž o pomyslného inovačního oskara je letos určena nejen firmám, ale také základním, středním a vysokým školám, které mohou přihlásit své projekty v nové kategorii Junior inovátor. Do hlasování se opět může zapojit také veřejnost.

„Soutěž už tři roky propaguje konkrétní firmy v našem kraji a zviditelňuje jejich produkty a služby. I díky ní zjišťujeme, že je v našem kraji řada firem, které svými výrobky nebo technologiemi dosahují úspěchů na evropských či světových trzích, ale v povědomí veřejnosti zatím až tolik známy nejsou. Jsem velmi zvědavý, s čím letos přijdou žáci a studenti. Myslím, že projekty mladých lidí nás mohou velmi příjemně překvapit,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Soutěž odstartovala 24. března 2016, uzávěrka příjmu přihlášek pro školy je stanovena na 30. 6. 2016, pro firmy to bude 9. 9. 2016.

Podrobné informace o soutěži, včetně podmínek účasti a přihlašovacího formuláře, zájemci najdou na webových stránkách Regionální inovační strategie inovacnifirma.rismsk.cz. V termínu od 12. září do 4. října zde bude možné hlasovat pro firmu, která získá inovačního oskara veřejnosti.

„Firmy mohou opět do soutěže přihlásit vylepšené výrobky, technologie a služby, přičemž se musí jednat o už uskutečněné inovace, které byly umístěny na trh v předcházejících třech letech. Kritérii budou i letos nově vytvořená pracovní místa, investiční návratnost projektu nebo rentabilita produktu. V kategorii Junior inovátor se budou hodnotit nápady, projektové záměry, případně už konkrétní produkty, záleží to na tom, zdali půjde o základní, střední nebo vysokou školu. Cílem je iniciovat podnikavost u dětí a studentů a podpořit jejich zájem o inovace,“ vysvětluje Martin Sikora, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj.