Společnost
18/03/2023 Jaroslav Baďura

Tři těžké úrazy motorovou pilou v jednom dni. Ke zraněným letěl vrtulník

​V sobotu zasahovaly posádky záchranářů na Opavsku a Frýdecko-Místecku u několika poranění v souvislosti při práci s motorovou pilou.

K prvnímu případu v obci Mokré Lazce vyjela posádka záchranářů z Opavy a vzlétl vrtulník z Ostravy krátce po čtvrt na dvanáct dopoledne. Osmačtyřicetiletý muž utrpěl tržně-řezné poranění v oblasti dlaně levé ruky. Po poskytnutí přednemocniční lékařské pomoci byl letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě na úrazovou ambulanci.

"O deset minut později došlo k podobnému případu u muže ve věku třicet let v obci Řepiště. Řeznou ránu v oblasti palce pravé ruky ošetřoval tým zdravotnické posádky ze stanoviště ve Frýdku-Místku a po ošetření muže přepravil na oddělení Centrálního příjmu nemocnice ve Frýdku-Místku," uvedl za záchranáře Ladislav Lang.

Osm minut po půl čtvrté hodině odpoledne vyjela pozemní posádka záchranářů z Jablunkova a vzlétl vrtulník do obce Milíkov ke čtyřiapadesátiletému muži.

"I on při práci s motorovou pilou utrpěl poranění v oblasti levé ruky a zápěstí, přičemž u něj došlo k tepennému krvácení. Po poskytnutí přednemocniční pomoci byl rovněž letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán zdravotníkům na úrazovou ambulanci," dodal Lang.

Sdílejte článek