Nejnovější zprávy: ​Podobu památníku válečným veteránům určí výtvarně-architektonická soutěž Nebojte se nabídnout seniorům pomoc, říká dobrovolnice

Byznys

V centru Ostravy bude pizzerie Coloseum, v plánu jsou i nové byty

Nová italská restaurace místo bývalé Astorie bude na ostravském Masarykově náměstí otevřena v červenci. V rámci oživení centra se chystá také architektonická soutěž na dům v proluce Kostelní-Biskupská či výstavba rezidence Janáčkova, na kterou již bylo vydáno stavební povolení.

To jsou některé z novinek, o kterých prostřednictvím tiskové zprávy informoval centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

Jeho zástupci v nejbližších dnech chystají předání prostor po bývalé restauraci Astoria novému nájemci, který ji do konce července přebuduje na restauraci italského typu. Konkrétně půjde o pizzerii Coloseum.

„Součástí restaurace o kapacitě 158 míst bude pizza pec, barový pult, dětský koutek oddělený od hlavní restaurace, salónek, vinotéka a rovněž koloniál s italskými surovinami, které budou využívány pro přípravu jídla,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Podle ní pokročila také jednání ke stavbám nových bytových domů. Pro stavbu domu v proluce ulic Kostelní-Biskupská byla městem již vyhlášena architektonická soutěž.

„V loňském roce jsme dokončili zastavovací studii. Území je, díky v minulosti nekoncepčně vybudovanému vchodu do kolektoru, poměrně složité a jako jednu z podmínek výstavby bytů jsme měli zabezpečení odpovídajícího počtu podzemních parkovacích míst,“ vysvětlil místostarosta Dalibor Mouka.

Jak dále doplnil, studie byla loni předána městu a komise složená z odborníků, zástupců města a obvodu připravila podmínky pro architektonickou soutěž. Kromě bytů se počítá s obchody, administrativní částí, případně s využitím pro kulturní, vzdělávací nebo společenské zařízení.

Nové Lauby a Rezidence Janáčkova

Další projekt, Nové Lauby, vyroste v místě za Ostravským muzeem na ploše přes 5 500 metrů čtverečních.

„Pět domů vytvoří do roku 2021 obytný blok na místě dnešního parkoviště. Bude vybudováno 86 bytů, komerční prostory v přízemí a podzemní parkoviště pro 162 aut,“ dodal radní města Lukáš Semerák s tím, že v současné době se chystají podklady pro vydání územního rozhodnutí.

2

Na výstavbu bytového domu „Rezidence Janáčkova“ naproti areálu městských jatek již bylo vydáno stavební povolení a připravuje se vyhlášení soutěže na zhotovitele stavby.

Půjde o šestipodlažní rohový bytový dům s 26 nájemními bytovými jednotkami a příslušenstvím, parkovacími stáními a komunikacemi.

rezidence janáčkova

„Dalších 11 bytů vznikne ve spolupráci s městem konverzí nebytových prostor na ulici Střelniční 8. U všech nových staveb trváme na zabezpečení odpovídajícího počtu podzemních parkovacích míst,“ uzavřela starostka Petra Bernfeldová.