Nejnovější zprávy: ​Baník by měli reprezentovat převážně hráči ze Slezska, říká František Komňacký ​Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí už se jezdí po novém mostě

Byznys

​V Ostravě bude nový Lidl, nabídne vlastní pekárnu i 117 parkovacích míst

V Ostravě v ulici Nad Porubkou probíhá stavba nové prodejny Lidl.

Vizualizace: Tomáš Myler

Výstavbu doprovází také úprava komunikace v okolí, jelikož prodejna bude napojena na novou okružní křižovatku. Zákazníci budou moci na prodejní ploše o velikosti přes 1400 m2 nakupovat již na podzim tohoto roku.

Nová prodejna v Ostravě v ulici Nad Porubkou nabídne zákazníkům široké úseky čerstvého ovoce a zeleniny, masa, uzenin či mléčných výrobků.

Součástí připravované prodejny bude i pekárna, díky které návštěvníci v nabídce naleznou dostatek čerstvého pečiva.

„Zákazníkům bude k dispozici prostorné parkoviště o kapacitě 117 parkovacích míst. Pro komfortnější parkování bude navíc vybaveno místy o šířce 2,70 m. Speciálně vyčleněna parkovací místa zde naleznou také rodiny s dětmi. Pro majitele elektromobilů bude k dispozici také nabíjecí stanice,“ doplnil mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

Důležitým aspektem nové budovy je i její ekologická šetrnost. K ochraně životního prostředí přispějí lepší tepelně-izolační vlastnosti budovy, efektivní systém podlahového vytápění a chlazení a použití ekologických chladicích technologií.

V rámci interiéru prodejny i na parkovišti bude využito úsporné LED osvětlení.