Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

Společnost

V Ostravských ulicích Fráni Šrámka a Zelené bude zavedeno rezidenční parkování

V oblasti ulic Fráni Šrámka a Zelené v Ostravě budou moci parkovat pouze držitelé parkovacích karet.

Jedná se především o parkovací karty typu R, které jsou určeny fyzickým osobám s trvalým pobytem v dané lokalitě, případně majitelům nemovitostí, ale také o parkovací karty typu A pro podnikatele nebo právnické osoby, které v oblasti mají sídlo nebo provozovnu.

„K zavedení tohoto způsobu regulace parkování jsme museli přistoupit v zájmu místních obyvatel. V pracovních dnech je kapacita parkovacích míst v oblasti dvojnásobně překročena a lidé, kteří v bytových domech bydlí, prakticky nemají šanci svůj automobil v blízkosti svého bydliště zaparkovat,“ řekl první místostarosta obvodu Patrik Hujdus.

O kartu, která povoluje stání vozidla v dotčené oblasti, mohou kromě mariánskohorských občanů a podnikatelů z ulic Fráni Šrámka a Zelené požádat také občané a podnikatelé z ulic Výstavní č. 2, 2A, 4 a 6, a 28. října č. 155, 157 a 159. Vedení radnice si od tohoto kroku slibuje výrazné snížení počtu automobilů v dané lokalitě, uklidnění dopravy, ale především více místa k zaparkování pro místní obyvatele.

„Karty budou regulovat stání vozidel v pracovních dnech od 7 do 18 hodin a v soboty od 7 do 13 hodin. Mimo tento určený čas bude možné zaparkovat automobil bez nutnosti nákupu parkovací karty,“ upřesňuje starostka Liana Janáčková, podle které budou v lokalitě i vyhrazená místa pro invalidy a několik stání, na kterých obyvatelé Ostravy zaparkují s parkovacím kotoučem.

Regulace parkování by měla být v oblasti ulic Fráni Šrámka a Zelené zahájena 1. dubna 2017 a Úřad městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky bude parkovací karty vydávat od 6. března, aby měli občané dostatečný časový prostor na vyřízení nákupu. Karta R vyjde ročně na 240 korun, pokud má někdo automobilů více, za kartu pro druhé auto zaplatí 2400 korun a za každou další pak 4800 korun.

Karta A pro podnikatele bude zpoplatněna částkou 2400 korun za první vozidlo, 4800 korun za druhé vozidlo a 9600 korun za každé další. Podle místostarosty Patrika Hujduse karta automaticky nebude garantovat řidiči volné místo pro jeho automobil, zavedení karet ale z oblasti vytěsní ty, kteří v dané oblasti nemají trvalé bydliště, nepodnikají tam či nevlastní nemovitost. Tím se pro držitele karet vytvoří prostor k tomu, aby zaparkovali pohodlněji.