Nejnovější zprávy: Hasiči museli přeložit tisíce tun horkého uhlí, aby nezačalo hořet ​Obrazem: Kouzelné narozeniny Světa techniky, Harry Potter a úsměvy dětí

Byznys

Varroc Lighting Systems vytvoří v Moravskoslezském kraji 400 míst

Výrobce světelné techniky pro automobily Varroc Lighting Systems investuje v následujících 18 měsících v Moravskoslezském kraji do nových výrobních prostor a technického vybavení 1,8 miliardy korun.

Ve svých závodech v Šenově u Nového Jičína a Rychvaldu na Karvinsku vytvoří investice více než 400 nových pracovních míst, uvedla za firmu sdělila Šárka Brožová.

„V květnu dokončil Varroc dle svých plánů druhou ze tří fází expanze, která rozšíří výrobní prostory o 8340 metrů čtverečních. V říjnu plánuje Varroc otevřít nové centrum elektroniky vybavené speciálními elektronickými laboratořemi a testovacím zázemím, které poskytne prostor dalším 75 elektronikům,“ uvedla Brožová. Závod v Rychvaldu má své výrobní prostory rozšířit o 8750 metrů čtverečních.

Varroc vyrábí světelnou techniku pro přední světové automobilky, například pro Bentley, Jaguar, Škodu, Volkswagen, Ford, Citroen nebo Mercedes.

V Česku firma zaměstnává přes 2300 lidí, na celém světě má Varroc 5000 zaměstnanců. Sídlo skupiny je v americkém Plymouthu. V Česku má Varroc výrobní závody v Šenově a v Rychvaldu a vývojová centra v Šenově a Ostravě.