Nejnovější zprávy: Před 30 lety byly v Ostravě první svobodné komunální volby. Vyhrála je ODS (44,8 %) před komunisty a lidovci Do Hrabůvky se vrátila Sedící žena. Kašna má i vodní příboj

Společnost

Ve Výškovicích začal po nehodě hořet autobus. Hasiči zachránili dva lidi

​V pondělí 3. června 2019 zasahovaly tři hasičské jednotky u dopravní nehody autobusu, který sjel na hranici okresů Nový Jičín a Opava mimo komunikaci.

Foto: Hasiči

Nehoda byla na operační středisko ohlášena patnáct minut po poledni. K zásahu mezi Výškovicemi (místní části Bílovce na Novojičínsku) a Hrabstvím (místní části Skřipova na Opavsku) byli v prvním sledu vysláni hasiči ze stanic HZS MSK v Bílovci a Opavě.

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že došlo k nehodě autobusu, který vyjel mimo komunikaci a zůstal opřený o stromy a nakloněný na bok. V důsledku zablokování dveří porostem se z vozidla nemohli dostat dva lidé.

"Zároveň začala od horkého výfuku autobusu hořet tráva v příkopu, plameny následně poškodily i samotné vozidlo," uvedl mluvčí hasičů.

Hasiči ihned zahájili hasební práce vysokotlakým vodním proudem, zároveň zajistili autobus proti převrácení a motorovou pilou odřezali několik stromů. Díky tomu mohli z vozidla zachránit dvě osoby, které následně skončily v péči přivolaných zdravotníků.

K vyproštění autobusu zpět na silnici byla velitelem zásahu na místo události povolána těžká technika ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu a to automobilový jeřáb Terex Demag a vyprošťovací automobil Tatra Omars. S nimi dorazil i kontejner s pojízdnou dílnou.

Vzhledem k blízkosti vysokonapěťového elektrického vedení bylo po dobu vyprošťování potřeba přerušit dodávku elektřiny. Poté byl autobus pomocí obou speciálů opatrně vytažen zpět na komunikaci, kde si jej převzal zástupce dopravní společnosti.