Nejnovější zprávy: ​V roce 2020 investují SmVaK Ostrava do infrastruktury rekordních 683 milionů Budoucí inženýři mají v areálu VŠB-TUO nové špičkové laboratoře

Společnost

VIDEO: V Oprechticích shořela hospodářská budova, dům se podařilo zachránit

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek u požáru hospodářské budovy se sedlovou střechou v Paskově, místní části Oprechtice. Obešel se bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun.

Příčina vzniku požáru se upřesňuje, bylo vyloučeno úmyslné zapálení.

Operační středisko hasičů bylo o ohni informováno krátce před osmou hodinou ranní. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice ve Frýdku-Místku, společně s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů – z obcí Paskov-Oprechtice, Paskov, Krmelín a Brušperk.

Při dojezdu hasičů stoupal ze zahrady rodinného domku vysoký plamen a hustý dým a zprvu nebylo jasné, zda nehoří také domek. Hasiči dostali oheň přízemní hospodářské budovy o půdorysu 5 x 4 metry pod kontrolu za tři minuty, zaměřili se na to, aby oheň nepřeskočil na rodinný domek, vzdálený jen několik metrů. Z hospodářské budovy mj. včas vynesli několik tlakových lahví. Objekt byl uhašen velmi rychle. Před devátou hodinou se už mohly první hasičské jednotky začít vracet na své základny.