Nejnovější zprávy: Pamatujete? Před 60 lety byl otevřen dům kultury Akord Albrechtice u Karviné: Když mrtví vstávali z hrobů a vyděsili zloděje na hřbitově

Byznys

Z Mošnova začne v září dvakrát týdně létat přímá linka do Dubaje

Z mošnovského Letiště Leoše Janáčka Ostrava se cestující dostanou přímo do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Nové pravidelné letecké spojení poprvé odstartují aerolinky SmartWings 23. září.

Leteckou linku bude SmartWings provozovat dvakrát týdně, každé úterý a pátek. Na trasu Ostrava – Dubaj nasadí letadla Boeing 737.

„Nabídneme nejen velmi atraktivní ceny letenek, ale i časově výhodný letový řád. Odlet z Ostravy je naplánován na 10 hodin dopoledne, přílet v Dubaji v 17:45 hodin. Z Dubaje bude letadlo odlétat v 18:45 hodin, do Ostravy přiletí ve 23:05,“ uvedl hlavní manažer SmartWings Radek Müller.

Dodal, že poptávka po Spojených arabských emirátech stále roste. „Do Dubaje létá SmartWings devátým rokem denně z Prahy. Letenky na nové spojení z Ostravy lze zakoupit už nyní na www.smartwings.com a u všech akreditovaných prodejců,“ upozornil Radek Müller.

„Dubaj byla dlouhodobě plánovanou destinací a letecké spojení do této exotické lokality bylo jedním z nejžádanějších ze strany cestujících. Dubaj patří mezi nejnavštěvovanější destinace světa především pro svou modernost a množství superlativ. Nadále trvá naše aktivita směrem k leteckým dopravcům s cílem rozšiřování portfolia nalétávaných destinací z Ostravy,“ sdělil generální ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Pavel Schneider.

„Jsem přesvědčen o tom, že nová letecká linka do Dubaje potěší nejen turisty, kteří hledají „bezpečné“ destinace, ale i podnikatele. S novými lety se region stává dostupnější, otvíráme se více světu. Rozvoj tohoto prostoru patří mezi priority Moravskoslezského kraje, a to zejména s ohledem na těsnou vazbu na průmyslovou zónu Mošnov. Je to důležitý bod na letecké mapě, svými parametry, vybavením i polohou je vhodným kandidátem i pro nákladní leteckou dopravu,“ míní moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.

Z mošnovského Letiště Leoše Janáčka Ostrava bude možné během letního letového řádu se SmartWings letět do třinácti destinací – na řecké ostrovy Heraklion, Rhodos, Korfu, Zakynthos, Kos, Kavala, Thessaloniki, Santorini, do Palmy de Mallorca, Burgasu, Antalye, Paříže a od konce září nově do Dubaje.

Cestující mohou z tohoto letiště celoročně využít také pravidelné přímé letecké spojení do Londýna a Düsseldorfu. Představitelé Moravskoslezského kraje, kterému mošnovské letiště patří, v současnosti usilují o to, aby se ještě letos „rozlétaly“ přímé pravidelné linky do hlavních měst Finska a Nizozemska.

„Potřebujeme letecké spojení do těchto regionů. Jejich hospodářství je orientováno přesně na ta odvětví, která jsou stěžejní pro další ekonomický rozvoj Moravskoslezského kraje. Jde především o IT technologie a služby, logistiku a lehké strojírenství. Amsterdam je navíc mimořádně významným mezinárodním dopravním uzlem, prostřednictvím kterého by došlo k výraznému zlepšení dopravní dostupnosti regionu,“ vysvětlil hejtman Miroslav Novák.