Nejnovější zprávy: ​Po remízách chceme bodovat naplno, avizuje opavský kouč Balcárek Štramberk má další lákadlo pro turisty: nové Muzeum Šipka

Společnost

Za Karla Gotta smutní i Ostrava. V sobotu pohasne radnice a Bolt Tower

V den státního smutku za zpěváka Karla Gotta, který vyhlásila vláda na sobotu 12. října, budou také v Ostravě na budovách města vlajky staženy na půl žerdi a zhasne osvětlení významných dominant.

Ilustrační foto: Archiv

Karel Gott podlehl leukémii ve své vile v Praze na Bertramce v úterý 1. října ve věku osmdesáti let.

Po vzájemné dohodě města Ostravy a Dolní oblasti Vítkovice zhasne v pátek a v sobotu noční osvětlení věže Radnice města Ostravy, Sýkorova mostu a Bolt Tower v Dolních Vítkovicích.

Dnem státního smutku bude sobota 12. října, nicméně již v pátek 11. října v 16.00 hod bude na budovách statutárního města Ostravy a institucích zřízených městem stažena česká vlajka na půl žerdi.

Zpět bude vytažena v neděli 13. října v 8.00 hodin. Veřejné budovy, kde vlajka nevisí na stožáru, umístí vedle státní vlajky po stejnou dobu černý prapor.

V den státního smutku není nutné rušit naplánované kulturní a sportovní akce. Doporučujeme nicméně organizátorům zvolit vhodnou formu uctění památky, například minutou ticha, umístěním černé pásky na sportovních dresech, změnou programu apod.

Zájemci mohou přidat svůj podpis do kondolenční knihy v budově Českého rozhlasu Ostrava v ulici Dr. Šmerala, kde bude k dispozici až do soboty do 18 hodin.