Nejnovější zprávy: Helga Čočková. Velký talent z Ostravy měl smůlu kvůli komunistům ​Nemocnice Valašské Meziříčí se pyšní novým počítačovým tomografem či pohodlnějšími postelemi

Sport

Začal beskydský ultramaraton B7. Zdolat 100 km v kopcích vyrazili i jednotlivci

​Jubilejní 10. ročník extrémního závodu RENAULT – KILPI BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2019 odstartoval.

Foto: B7

Podruhé z atletického stadionu v Třinci, poprvé se vstříc beskydským vrcholům vydali závodníci v kategorii jednotlivců. O patnáct minut později je následovaly dvojice.

Tři tisíce účastníků bude během soboty a i části neděle putovat napříč Beskydami do cílového Frenštátu pod Radhoštěm. Tam je čeká na posledních 250 metrech červený koberec, ovšem až po zdolání 92,5 kilometrů v případě týmových dvojic a 101,5 kilometrů v případě jednotlivců.

Ti poprvé na B7 bojují o titul Mistra České republiky v UltraSkyMarathonu. Na slavnostním zahájení B7 proto nemohl v Třinci chybět Samuel Straka, předseda Czech Skyrunning Association.

„Jsem moc rád, že se to tady při desátém ročníku uskuteční, protože spousta závodníků po tom i volala. Chtějí závodit sami za sebe a teď tu možnost mají,“ těší ho.

Úvodní časy dávají velkou naději, že můžeme být letos svědci mimořádných výkonů. V Řece, na úvodní občerstvovačce, byl první Aleš Sedlák, za ním Marek Causidis. Oproti loňskému roku a první dvojici zde byl čas prvního o 9 minut rychlejší.

Jak se bude jubilejní 10. ročník vyvíjet, je možné sledovat po celý víkend přímo v Beskydech. Skvělé zázemí mají sportovci u Wood Arény v areálu Na Pile v Ostravici, trasa vede také přes nejoblíbenější beskydské sedlo Pustevny, Radhošť či Velký Javorník.

Od sobotního rána (cca 8:30) budou pořadatelé i fanoušci vyhlížet nejrychlejší účastníky v centru Frenštátu pod Radhoštěm.

O posledním prázdninovém víkendu bude právě zdejší náměstí Míru místem s mimořádnou koncentrací bolesti, radosti, osobních vítězství i nečekaných příběhů.

Slavnostní závěrečný ceremoniál se uskuteční v neděli 1. září od 11:00 hodin, ještě před tím vystoupí oblíbená kapela DOCUKU (9:30).