Sport
07/06/2024 Petr Sobol

Závodní tým Fesh Fesh nově rozzáří kaskadér Adam „Special“ Peschel

Foto: se souhlasem Fesh Fesh

​Závodní tým Fesh Fesh Tomáše Vrátného plánuje další spolupráci s motorkářem. Pod vlajkou Fesh Fesh by se měl Rallye Dakar v roce 2025 zúčastnit Adam „Special“ Peschel, vicemistr Evropy a trojnásobný vicemistr ČR v motocyklovém kaskadérství – stuntridingu.

Poslední dva roky podporoval tým Fesh Fesh Libora Podmola, který se Rallye Dakar účastnil v kategorii „male moto“, tedy bez doprovodu a asistence. V nadcházejícím ročníku Rallye Dakar pojede na motorce v barvách týmu Fesh Fesh profesionální kaskadér a instruktor na závodních okruzích Adam Peschel. Oproti Podmolovi pojede v klasické kategorii motorek.

„Stuntriding je o motivaci a tvrdé práci. Věnuji se mu již 20 let a i když trávím většinu času na silniční motorce na cestách nebo okruzích, terénní Rallye Dakar v kategorii motocyklů mě vždy fascinovala svou náročností na jezdeckou, fyzickou a psychickou odolnost a chtěl jsem si ji vyzkoušet,“ říká Adam Peschel, který kromě profesionálního kaskadérství působí také jako instruktor na závodním okruhu, instruktor kurzů bezpečné jízdy a filmový stunt dubler, tedy kaskadér dvojník. „V roce 2023 jsem s Tomášem Vrátným absolvoval Dakar jako řidič jednoho z jeho doprovodných vozidel, abych se podíval, jak to v reálu na rallye funguje. A to mě přesvědčilo, že bych měl Rallye Dakar vyzkoušet i jako jezdec. Rok 2023 jsem pak dále věnoval přípravě motorky, letos trénuji, plánuji účast na rallye v Rumunsku a v Maroku a věřím, že se 3. ledna 2025 postavím na start prologu v saudskoarabské Bishe,“ plánuje Adam Peschel.

„Já jsem rád, že se Adam rozhodl do toho jít a jsem rád, že mu můžeme poskytovat zázemí a rallye management právě my,“ říká šéf týmu Fesh Fesh Tomáš Vrátný. „Adam je neuvěřitelně pracovitý, obrovský dříč a srdcař, a i když mají motorkáři na Dakaru úplně jiný režim než kamioňáci, věřím, že spolupráce bude fungovat. Čeká ho letos ještě spousta práce, hlavně ježdění a pevně věřím, že se mu na start Rallye Dakar podaří dostat,“ dodává Tomáš Vrátný.

Adam Peschel patří k předním českým motocyklovým kaskadérům. Začínal s hokejem a fotbalem, ale brzy objevil motorky, což se úplně nesetkalo s podporou jeho rodičů. Zjistil tak, že pokud se této vášni chce věnovat, musí do toho dát všechno a vydal se vlastní cestou. Se stuntridingem začal v roce 2005, v roce 2009 se poprvé připojil k pražskému kaskadérskému týmu, v roce 2014 opustil zaměstnání a začal se této profesi věnovat naplno jako své hlavní činnosti. V letech 2012 až 2014 byl vicemistrem ČR ve stuntridingu a na „bedně“ se objevoval na soutěžích a mezinárodních šampionátech v Dubaji, Londýně, ve Francii, Irsku a Estonsku. Bohatou sbírku referencí patří jeho účast navíce než 700 podnicích ve třiadvaceti zemích světa a kromě Evropy se podíval i do Brazílie, Spojených Arabských Emirátů či do Austrálie. „Všichni potřebujeme růst. Každý den chci být prostě lepší, než jsem byl včera,“ prozrazuje Adam Peschel své hlavní moto.

Ostravský tým Fesh Fesh se věnuje dálkovým rallye od roku 2013. V loňském roce vybojoval díky 9. místu na Rallye Dakar a druhému místu na Rally du Maroc titul vicemistra světa ve FIA šampionátu v dálkových rallye. Fesh Fesh Group podniká v oblasti motorsportu. Zaměřuje se na poskytování motorsportových produktů a služeb – stavba speciálů, pronájem závodní techniky, marketingová činnost a samozřejmě účast na sportovních akcích. Členové týmu mají bohaté zkušenosti z Rallye Dakar, Africe Eco Race, Silk Way Rallye, Baja Cross Country a dalších. Fesh Fesh Group je součástí skupiny OSTRA.

Sdílejte článek