Nejnovější zprávy: Slovenská strela se během zkušební jízdy poškodila. Týden bude mimo muzeum Armin Van Buuren: Co jsem zažil v Ostravě, bylo neuvěřitelné!

Společnost

Žízeň nezastavíš. Žena na prodejně vypila dvě lahve vodky

Ke kurióznímu případu krádeže vyjížděli v pondělí krátce před osmou hodinou večerní ostravští strážníci do jednoho z ostravských obchodních řetězců.

Foto: se souhlasem Městské policie Ostrava

Strážníci vyjížděli do jedné z ostravských prodejen na základě oznámení pracovníka ostrahy prodejny. Ten si na prodejně všiml ženy, která se podezřelým způsobem pohybovala kolem regálů s alkoholem.

Následně pak z regálu vzala dvě láhve Amundsen vodky, které otevřela a značnou část z nich na místě vypila. Po krátké degustaci ponechala lahve na místě a odcházela bez zaplacení z prodejny pryč.

„Svou chutí dát si něco ostřejšího způsobila škodu v hodnotě pět set padesát korun,“ uvedl policejní mluvčí Jindřich Machů.

Dechovou zkouškou provedenou strážníky bylo ženě naměřeno 4,51 promile alkoholu. Vzhledem k silné podnapilosti strážníci na místo přivolali zdravotníky, kteří ženu převezli do nemocnice.

Obdobné případy konzumace odcizeného alkoholu na prodejně zaznamenali strážníci již v minulosti. Snad nejznámější je případ z května loňského roku, kdy na jedné z ostravských prodejen zkonzumoval téměř „na ex“ láhev ostružinové vodky šestačtyřicetiletý muž a poté na prodejně usnul.