Kultura
04/07/2019 Jaroslav Baďura

Beats for Love má za sebou první den a valí se dál!

​Včera odstartoval už sedmý ročník festivalu elektronické hudby Beats for Love.

Ostravu rozezněly melodie rozmanitých tanečních stylů na celkem 14 pódíích, které doprovodily ohromující audiovizuální efekty. Úvodní den festivalu si na konto připsal také dva rekordy - žádný jiný ročník nezaznamenal první den konání takovou návštěvnost jako letos.

První den se také prodalo historicky nejvíce náramků v rámci tradiční festivalové charity.

Ruku v ruce se světovými trendy vystoupil jeden z klíčových headlinerů Alle Farben hned v úvodu festivalu a s přehledem zaplnil téměř celou plochu před hlavní ING Love stage už v odpoledních hodinách.

Nadšení fanoušků potvrdilo, že singly tohoto DJ a producenta z Německa patří mezi současné nehranější hity evropských rádií. Dav návštěvníků na největší festivalové ploše pak roztančilo velké jméno tanečního drum and bassu Dimension z Velké Británie a tečku na závěr zajistila německá megastar Robin Schulz.

Multižánrový charakter festivalu Beats for Love ale zavedl fanoušky i k dalším staegím. Drum and bassovou Ostrava stage si podmanil zejména Angličan Macky Gee a v unikátním šapitó na Amundsen EDM&Trance stagei si fanoušky získal norský DJ Orjan Nilsen.

Mezi hlavní hvězdy House Cool stage patřil určitě Illyus&Barrientos z Velké Británie a na Red Bull Techno stagei zase Elgbert Live z Nizozemí. Táhli také tuzemští interpreti, originální bláznivou show předvedli na Electroswing Pepsi stagei například Papa Django a Swing Thing ze Slovenska.

Z doprovodného programu první den lákala především novinka letošního ročníku, kterou je DJ škola. Po dobu čtyř dní mají návštěvníci možnost vyzkoušet si DJ umění na vlastní kůži.

„Mohou se seznámit s nejmodernější DJ technikou, s rozmanitými hudebními médii a také si vyzkoušet základy mixování a scratchování muziky,“ uvádí Kamil Rudolf, ředitel festivalu Beats for Love. Návštěvníky ohromili také extravagantní performeři nebo exhibice amerických fotbalistů, v rámci které si lidé mohli vyzkoušet obranu a útok, a to přímo s vybavením hráčů první ligy.

Spolu s hudbou se ve středu rozjely také charitativní aktivity festivalu. Na Excelent stagei vystoupili dva tělesně postižení DJs. „Djing je náš koníček od dětství, ale dosud jsme neměli příležitost vystoupit před lidmi. Pod vedením zkušených DJs z festivalu Beats for Love jsme se naučili nové djské triky. A samotné vystoupení jsme si moc užili, bylo super hrát pro fanoušky,“ shodli se Roman Sajdák a Michal Bina.

Odstartovala také již tradiční veřejná sbírka, v rámci které se letos pomáhá sedmileté Emmě Plačkové, která trpí popáleninami a poúrazovým poškozením mozku, a dvaceti tříletému Honzíkovi Kuňákovi, který má dětskou mozkovou obrnu, kvadruparézu a oční vadu.

„Máme velkou radost, že se první den festivalu prodalo bezmála 800 náramků, díky kterým jsme na charitu získali už téměř 24.000 korun. Navíc vybíráme i dobrovolné částky přímo do pokladničky veřejné sbírky, což nám výsledný výtěžek ještě navýší. Zde ale budeme znát finální částku až po skončení festivalu a odpečetění pokladničky,“ upřesňuje Rudolf.

Sdílejte článek