Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

Sport

Brankář Bartošák končí v Třinci kvůli problémům s psychikou i alkoholem

Vedení hokejového klubu HC Oceláři Třinec dnes informovalo o tom, že ukončilo spolupráci s brankářem Patrikem Bartošákem, a to z důvodu porušení životosprávy a povinností profesionálního sportovce.

Patrik Bartošák (Foto: hcocelari.cz)

"Patrik se nám za svou chybu omluvil a svého prohřešku lituje. Nicméně my jsme profesionálním sportovním klubem a takové chování vyžadujeme také od všech našich hráčů. A pro udržení dobré atmosféry v týmu a pravidel v kabině musíme měřit všem stejným metrem. Nemůžeme rozlišovat, zda je někdo hvězda anebo někdo zatím pouze začínajícím hráčem. Proto jsme se domluvili na ukončení spolupráce," uvedl sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Bartošák, který do Třince přišel před sezónou 2019/2020 z Vítkovic, na podzim nastoupil pouze do 11 extraligových utkání, ve kterých vychytal dvě čistá konta. Další zápasy v červenobílém dresu s drakem na hrudi už nepřidá.

Již v dnešním extraligovém utkání proti Mladé Boleslavi jej zastoupí Petr Kváča, mladý gólman, který odchytal za Oceláře v této sezoně 10 utkání.

"Nynější situaci v brankovišti řešíme, ale je ještě příliš předčasné dávat jakékoli prohlášení. Vše je o správném vyhodnocení situace na hráčském trhu, navíc věříme, že naši současní brankáři chytnou šanci za pačesy. Chceme se dobře rozhodnout, proto nám dejte pár dní času, všechno se v pravý okamžik dozvíte," doplnil Jan Peterek.

Sám Bartošák, který letos reprezentoval Česko na mistrovství světa na Slovensku, kde pomohl ke 4. místu, vydal prohlášení, ve kterém přiznal osobní problémy a nutnost přerušit profesionální kariéru.

"V poslední době bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Svoji situaci si uvědomuji, vyhledal jsem odborníky a podstoupím léčení. Z tohoto důvodu zatím nemohu pokračovat ve sportovní kariéře. Po vzájemné dohodě jsme se s vedením Ocelářů dohodli na ukončení spolupráce a já se mohu věnovat léčbě," vyjádřil se šestadvacetiletý brankář.

"Prožívám velmi složité období, rád bych se všem omluvil. Pevně věřím, že všechno překonám a brzy se zase vrátím k hokeji," dodal Bartošák.

V dosavadní kariéře jej osobní problémy potkaly také během působení v americké AHL, kde byl jako hráč farmářského týmu zatčen a vzat do vazby kvůli údajnému napadení své přítelkyně.