Kultura
03/05/2021 Jaroslav Baďura

Brzobohatý, Prachař, Bouček a Kotek vystřelili Jiřinu Bohdalovou do vesmíru

​Herecká legenda Jiřina Bohdalová dnes oslavila 90. narozeniny cestou do vesmíru, kde se svou posádkou odstartovala galaktické turné.

Jelikož si na Zemi získala srdce prakticky každého diváka, rozhodl se Ondřej Brzobohatý, Jakub Prachař, Libor Bouček a Vojtěch Kotek, že ji při své kosmické misi JB-90 představí mimozemskému publiku.

Reakce byly ihned naprosto fantastické – pozorně jí naslouchal velmistr Yoda z filmové ságy Star Wars, potkala také Toma Hankse, George Clooneyho a ihned se stala nejoblíbenější tváří mimozemské ankety ÝTÝ. To je příběh narozeninového videa k písni „Vystřelená“, kterou čtveřice samozvaných astronautů pro Jiřinu vytvořila a věnovala jako narozeninový dárek.

Na klip se můžete podívat zde.

Narozeninová píseň odkazuje na skutečnost, že Jiřina Bohdalová již dosáhla veškerých pozemských úspěchů, ocenění a desítky let si získává srdce všech fanoušků napříč generacemi, roky i režimy. Na Zemi tak už není téměř nic, co by mohla ještě pokořit a nezbývá jiná možnost, než vyrazit do vesmíru vstříc novým výzvám.

Tento originální dárek vzešel od autorů písně, tedy Jakuba Prachaře, Ondřeje Brzobohatého a Libora Boučka. Brzobohatý se rozhodl pro realizaci oslovit videoprodukční společnost Filmagix známou hlavně díky „videokouzelnické“ tvorbě.

„Sama paní Bohdalová mě před rokem oslovila, že by si moc přála, abych jí k jejímu úctyhodnému jubileu napsal píseň. Takové přání od osobnosti, kterou paní Bohdalová pro naši kulturu bezpochyby je, se samo sebou neodmítá. Nicméně jsem si lámal hlavu s tím, jak na to, abych při psaní nesklouzl do patosu, nebo nějakých sumarizujících prázdných frází. Shodou okolností mi zavolal Kuba Prachař, že bychom mohli Jiřině do připravovaného pořadu Máme rádi Česko, který byl paní Bohdalové speciálně věnován, složit oslavnou píseň," řekl Ondřej Brzobohatý.

Společně s Liborem Boučkem tedy dali hlavy dohromady a zrodila se myšlenka paní Bohdalovou vystřelit do vesmíru, neboť na naší planetě již dosáhla všeho, co se jen dalo. Humor a nadsázka se tedy staly hlavní stavbou písně.

"Do natočení nahrávky se potom zapojil i Český Rozhlas, který nabídl svůj Big-Band Gustava Broma, s nímž jsme píseň nahráli, aby její zvuk zněl stylově. Myslím, že výsledek tohoto narozeninového přání potěší a především pobaví úplně všechny, což je ostatně symbolicky i takové celoživotní poslání paní Jiřiny Bohdalové,” řekl Ondřej Brzobohatý.

Jiřina Bohdalová byla z narozeninového dárku velmi nadšená a reagovala slovy „To je krásný! Ježiši, jak jste to udělali?” Videoklip vytvořilo kreativní studio Filmagix v čele s Michalem Orsavou a Michaelou Loveckou, kteří jsou známí především „videokouzelnickými“ projekty jako Harry Potter na Pražském hradě, EETerminátor, SÁM DOMA s Donaldem Trumpem atd.

Vzhledem k tomu, že Jiřina Bohdalová měla ve videoklipu hrát hlavní roli, avšak nesměla o ničem vědět, aby dárek zůstal překvapením, bylo videokouzelnické umění nezbytné.

„Je nám obrovskou ctí, že jsme se na tomto narozeninovém dárku mohli podílet a že nás Ondřej Brzobohatý oslovil. Paní Bohdalové si velice vážíme a kreativní tvorba příběhu k písničce “Vystřelená” pro nás byla jedním velkým zážitkem,“ uvedl Michal Orsava a Michaela Lovecká.

Sdílejte článek