Kultura
24/07/2023 ČTK

Burna Boy si na Coloursech příští rok nezahraje. Pořadatelé jej nechtějí

​Pořadatelé festivalu Colours of Ostrava, který v noci na dnešek skončil v Dolních Vítkovicích, nebudou na příští rok usilovat o koncert nigerijského zpěváka Burny Boye.

Ten měl vystoupit letos, ale do Ostravy nedorazil. Jeho manažeři to vysvětlili poruchou motoru letadla, řekla ředitelka hudební přehlídky Zlata Holušová.

"S ohledem na to, jak se k nám management Burna Boye zachoval, nebudeme usilovat o přeložení koncertu na další ročník," řekla. Dodala, že na vině je hlavně komunikace se zástupci zpěváka. "Doufali jsme, že dostaneme vyjádření přímo Burna Boye. Nějaké poselství jeho fanouškům. To se ale nepodařilo získat. Komunikace byla špatná," doplnila.

Zrušení koncertu pořadatelé oznámili krátce před jeho plánovaným začátkem. "Vůbec nevíme, jak to říci, nikdy v historii festivalu se něco podobného nestalo. Celá kapela, tanečníci a celý tým byli připraveni v backstage našeho festivalu," uvedli pořadatelé na facebookovém profilu. Čekalo se tak jen na zpěváka. Problém s letadlem na dálku řešili delší dobu. Ve hře byla možnost změnit páteční program akce tak, aby umělec vystoupil později. "Poruchu se ani přes velké úsilí zpěvákova týmu nepodařilo odstranit," uvádí příspěvek.

K situaci se vyjádřil i tým nigerijského umělce. "Kvůli poruše motoru v letadle, které ho vezlo do Ostravy, Burna Boy bohužel nemůže být na Colours of Ostrava. Naštěstí je v bezpečí a doufá, že se při nejbližší příležitosti vrátí a vystoupí před svými českými fanoušky," uvedli.

Už v pátek nevystoupila ze zdravotních důvodů britská zpěvačka Ellie Gouldingová. Lékaři ji nedoporučili let a koncert v Ostravě. Místo ní se do programu na poslední chvíli dostala česká kapela Chinaski. "Ellie Gouldingová posílá upřímné omluvy, lásku a doufá, že se s fanoušky v České republice brzy setká," doplnili pořadatelé festivalu.

Na festivalu se letos představilo přes 100 vystupujících. Sedm desítek z nich přijelo ze zahraničí, a to z 30 zemí. Hlavní hvězda, americká kapela OneRepublic, vystoupila ve středu. Její koncert sledovalo okolo 30.000 lidí. Společně s festivalem se koná šestý ročník mezinárodního diskusního fóra Meltingpot. Na festival dorazil i prezident Petr Pavel. Na Meltingpotu vystoupil ve speciálním vydání politického podcastu Kecy & Politika.

Sdílejte článek