Nejnovější zprávy: Mladý muž (23) zemřel při tragické srážce dvou aut ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša

Politika

ČSSD chce nominovat v Ostravě do Senátu Paroubka

​Ve čtvrtek vpodvečer získal bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek další nominaci na senátora jako kandidáta ČSSD pro volební okrsek Ostrava-Jih, Polanka a Proskovice (volební obvod 71 Ostrava-město).

Jiří Paroubek. Foto: Archiv

Organizace Bělský les a Dubina se stala po Výškovicích a dvou organizacích v Zábřehu čtvrtou místní organizací, která chce podpořit Jiřího Paroubka na cestě do Senátu. Nominaci odsouhlasil včera také okresní výkonný výbor ČSSD Ostrava (OVV) a požádal o schválení předsednictvo strany. Včera o půlnoci skončila také lhůta pro podávání nominací.

„Jsem rád, že Jiří Paroubek přijal náš návrh kandidovat do Senátu. Jako nezávislý kandidát za ČSSD. Je výraznou osobností středolevicově orientované politiky a věříme, že může být pro voliče i členy v Ostravě velkou motivací a výzvou. Byl předsedou ČSSD v letech 2006 – 2010, kdy strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své stočtyřicetileté historii a stala se nejsilnější politickou stranou v zemi. Věříme, že nám svými zkušenostmi a úspěchy může ve volbách pomoci a že osloví levicové a středové voliče na Ostravě-Jihu, v Polance a Proskovicích, tedy v obvodech, které spadají do senátního okrsku č. 71 (Ostrava-město),“ uvedl Adam Rykala, radní Ostravy-Jihu a místopředseda OVV ČSSD Ostrava.

"Vážím si silné podpory ostravských sociálních demokratů pro mou kandidaturu do Senátu. Ostrava byla v minulosti historicky vždy městem, kde měla ČSSD mimořádně silnou, vlastně rozhodující politickou pozici. Chci přispět k tomu, aby to tak bylo i v budoucnu. Tak aby se ostravským sociálním demokratům podařilo získat zpět podporu lidí,“ uvedl Jiří Paroubek.

Místní organizace, které nominovaly Jiřího Paroubka jako svého kandidáta pro volební okrsek č. 71 (Ostrava-město), zastupují 250 členů. Kromě něj neobdržel nominaci žádný jiný kandidát. Nominaci nyní projedná Předsednictvo ČSSD a následně Senátní konference ČSSD v Ostravě.